Stolný tenis si na ZŠ Kudlovská zahrala takmer stovka škôlkárov

Inštruktormi škôlkárom bola mládež ŠKST Humenné

V stredu 7.marca sa na ZŠ Kudlovská v Humennom uskutočnil Deň otvorených dverí. Podujatia sa zúčastnili aj škôlkári z humenských materských škôl na ulici Tyršova, Mierova a Osloboditeľov. Škola v spolupráci s ŠKST Humenné predstavila najmenším aj rôzne športové aktivity, vrátane stolného tenisu. Sparingpartnerov a inštruktorov vo výučbe pomáhali vykonávať aj najmladší a mladší žiaci ŠKST Humenné E. Behúnová, N. Dadejová a P. Černiga. V úlohe asistentov boli ich rodičia B. Černigová a E. Dadejová. Vzhľadom na obrovský počet škôlkárov pomáhali aj ôsmaci zo ZŠ Kudlovská.

Stolný tenis sa dá predstaviť aj hravou formou

Škôlkári si na jednotlivých stanovištiach vyskúšali stolný tenis hravou formou. Rozcvičili sa na „rebríku“, súťažili v nosení loptičky na rakete či v triafaní loptičky na terč. Následne si stolný tenis zahrali aj priamo za stolom. Počas dopoludnia sa tak v telocvični na ZŠ Kudlovská vystriedalo a stolný tenis si zahrala priebežne takmer stovka predškolákov.

Šport vhodný tak pre chlapcov ako aj dievčatá

Najmenší sa v rámci rozhodovania o zápise do prvého ročníka budú následne spolu so svojimi rodičmi rozhodovať aj o voľbe školy. Keďže v budúcom školskom roku ZŠ Kudlovská v spolupráci s ŠKST Humenné a Mestom Humenné plánuje otvoriť aj športovú triedu zameranú na stolný tenis a cyklistiku, veríme, že niektorým z nich sa stolný tenis natoľko zapáčil, že budú uvažovať aj o stolnotenisovej športovej triede.

-daf-

Fotogaléria podujatia

 


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *