Pomohli sme rozbehnúť stolnotenisový krúžok na Podskalke

Grant nadácie VÚB sme použili na rozvoj stolného tenisu

ŠKST Humenné ako historicky najúspešnejší klub Horného Zemplína dlhodobo realizuje rôzne športové aktivity nie len pre členov svojho klubu, ale aj širokú komunitu občanov. Klub si uvedomuje svoju zodpovednosť za rozvoj stolného tenisu na území mesta a preto sa pravidelne uchádza o rôzne granty, ktorými sa pomáha tieto ciele realizovať. Jedným z úspešných projektov je aj grant nadácie VÚB, a.s., cieľom ktorého je zriadenie a udržanie stolnotenisového krúžku v miestnej časti Podskalka v Humennom.

Zriadili sme stolnotenisový krúžok na mieste, kde sa zvyčajne nehráva

V piatok 28. augusta sa preto v dopoludňajších hodinách v komunitnom centre na Podskalke spustila realizácia tohto projektu úvodným predstavením stolného tenisu najmladším deťom. Podujatie bolo otvorené za účasti primátora mesta Humenné Miloša Merička, Dariny Barančíkovej, regionálnej koordinátorky Národného projektu Komunitné služby ako aj vedúcej komunitného centra v Humennom Aleny Andrašíkovej.

Úvodná loptička pod taktovkou primátora mesta Humenné

V úlohe „školiteľov“ boli mladé hráčky ŠKST Humenné S. Frandoferová, N. Dadejová a V. Škutová pod taktovkou trénerky J. Mihaľovovej. Tie miestnym deťom ukázali základné údery, zahrali si aj kolotoč a oboznámili ich tak so základmi stolného tenisu. Úvodnú loptičku však rozhohral primátor mesta Miloš Meričko, ktorý mal proti sebe majsterku Slovenska najmladších žiačok v štvorhre N. Dadejovú.

S podporou viacerých médií

Uvedené podujatie sa tešilo aj pomerne veľkému záujmu médií. Na podujatí sa zúčastnila celoštátna TV JOJ, regionálny denník Korzár ako aj Humenská Televízia. Pre niektoré z týchto médií poskytli nádejné hráčky ŠKST Humenné aj rozhovory a aj týmto spôsobom tak popularizujú stolný tenis nielen na území mesta Humenné.

Odovzdali sme množstvo vecných darčekov

V klube si uvedomujeme, že stolný tenis sa dá hrávať poväčšine len tam, kde je kvalitný stolnotenisový stôl. Aj preto sme komunitnému centru odovzdali úplne nový kvalitný stôl, sieťku, viacero rakiet, veľké balenie loptičiek, stolnotenisové trička, trofeje a množstvo ďalších drobností, ktoré natrvalo ostávajú v komunitnom centre.

Cieľom je zapojiť deti do pravidelne športovej aktivity

Otvoriť krúžok je jedna vec, no záujmom je predovšetkým snaha o jeho dlhodobú udržateľnosť, teda aby sa deti pri stolnom tenise aj pravidelne stretávali a hrávali ho. Aj preto vedúca komunitného centra vyhradí pravidelný čas, v ktorom bude tento krúžok prebiehať. A ktovie, možno sa časom rozšíria rady mladých humenských nádejí aj o deti z tejto komunity.

Deti si stolný tenis hneď aj vyskúšali

Bezprostredne po jednotlivých herných ukážkach si mohli deti stolný tenis aj samé zahrať. Absolvovali tiež rôzne hry, za splnené ciele v nich si vyslúžili aj drobné sladké odmeny. A my len dúfame, že táto aktivita pomôže naštartovať a udržať tento krúžok čo najdlhšie. Poďakovanie patrí predovšetkým Nadácii VÚB, a.s., ktorá nám pomohla finančne tento projekt podporiť.

Článok a foto v denníku Humenský Korzár

https://hornyzemplin.korzar.sme.sk/c/22477193/stolny-tenis-uz-mozu-hrat-aj-v-komunitnom-centre-v-humennom.html

Článok a foto na stránke humenne.sk

https://www.humenne.sk/Aktuality-a-oznamy/STOLNY-TENIS-pre-mladez-NA-PODSKALKE/

Fotogaléria podujatia


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *