Otestovali sme najmenšie stolnotenisové nádeje prihlásené do športovej triedy

Ďalšia športová trieda

V pondelok 22. júna sa v telocvični na ZŠ Kudlovská uskutočnilo testovanie pohybových schopností mladých športovcov, ktorí sa prihlásili do športovej triedy so zameraním na stolný tenis do prvého ročníka v školskom roku 2020/2021. A keďže jedna športová trieda už bola otvorená pred rokom, títo aktuálne ešte stále škôlkari tak možno v budúcnosti rozšíria rady mladých humenských stolnotenisových nádejí.

Pod dozorom rodičov a za asistencie klubovej mládeže

Testovanie sa uskutočnilo za prítomnosti trénerov ŠKST Humenné a pod dozorom rodičov, pomocníkmi na stanovištiach boli hráčky klubu. Deťom sa pred každou disciplínou vysvetlilo, čo sa bude na konkrétnom stanovišti vykonávať, testovalo sa aktuálnou metodikou vypracovanou pre potreby Slovenského stolnotenisového zväzu.

Testovalo sa v rôznych disciplínach

Na jednotlivých stanovištiach tak boli deti otestované v nasledujúcich disciplínach: 1. reakčná rýchlosť, 2. frekvenčná rýchlosť horných končatín – Tanierový tapping, 3. skok do diaľky z miesta, 4. člnkový beh 10 x 5 m, 5. hod plnou loptou zboku, 6. vytrvalosť v hernej rýchlosti – pohyb za stolom, 7. sed – ľah za 30 s, 8. agility (dynamická obratnosť) – Zbieranie lôpt.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *