Žiačky v príprave pred majstrovstvami Slovenska, budúca sezóna pre Humenné už aj extraligová

Na titulnej foto zľava: S. Frandoferová, N. Dadejová, V. Škutová

Mládež opäť v plnej tréningovej záťaži

Po viac ako dvojmesačnej prestávke sa do plnej tréningovej záťaže opäť zapojila aj mládežnícka zložka ŠKST Humenné. A keďže výkonný výbor SSTZ pred časom schválil odohranie majstrovstiev Slovenska jednotlivcov vo všetkých kategóriách s posunutými júlovými termínmi, najmä dievčenská zložka dostáva aktuálne v tréningoch poriadne zabrať. Nabehnúť do plnej tréningovej záťaže po takto dlhej dobe určite nebude ľahké, až teraz sa však ukáže aj to, kto počas korona pauzy pracoval aj individuálne na svojej kondícii.

Štyri dievčatá z miestenkami na majstrovstvá Slovenska

To, že dievčenská zložka má aktuálne v klube miernu prevahu sa ukázalo aj v nominačných rebríčkoch na majstrovstvá Slovenska, na ktorých môže v každej kategórii /dorast, staršie žiactvo, mladšie žiactvo, najmladšie žiactvo/ štartovať iba dvadsať štyri dievčat. Humenčankám sa podarilo nominovať v troch kategóriách, staršie žiačky /S. Frandoferová, N. Dadejová/, mladšie žiačky /N. Dadejová/, najmladšie žiačky /V. Škutová a E. Marcinčáková/.

Na snímke: E. Marcinčáková počas kempu regionálneho výberu najmladších žiakov VsSTZ

Prípravu pred vrcholným podujatím sme posilnili o ďalšieho trénera

A keďže tri z týchto dievčat sa takéhoto vrcholného podujatia zúčastnia po prvýkrát, v príprave sme sa rozhodli nič nepodceniť a cielene zamerať tréning tejto štvorice smerom k MSR. Na čas do majstrovstiev sme preto povolali ďalšieho trénera T. Dubeca, ktorý tak s J. Mihaľovou zabezpečujú individualizáciu tréningu dievčat. Tie aktuálne trénujú dvojfázovo a popri nich určite výkonnostne rastú aj S. Ďurašková, J. Grecová ako aj ďalšie mladé nádeje.

Budúci rok Humenné už aj s extraligovou príslušnosťou

Či už sa dievčatám podarí na majstrovstvách Slovenska v mimoriadne náročnej konkurencii dosiahnuť nejaký úspech alebo nie, bez ohľadu na to ako dopadnú sa môžu už najbližšiu sezónu tešiť na porciu kvalitných zápasov. Humenné bude mať totiž už budúcu sezónu po dlhých rokoch opäť družstvo v jednej z najvyšších slovenských súťaží, a to extralige junioriek. Do takto náročnej súťaže však bude potrebné tím posilniť o minimálne jednu kvalitnú hráčku. Predbežná dohoda o výnimočnom hosťovaní pre túto súťaž je už na svete, no pokiaľ to všetko ešte nie je papierovo uzatvorené, meno prezrádzať nebudeme. Súčasne sa podľa aktuálnej situácie zdá, že v tejto súťaži budúcu sezónu vrátane Humenného nebudú hrať viac ako dve družstvá z východu.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *