Humenská školská stolnotenisová liga pokračovala piatym kolom

Súťaž pokračovala piatym kolom

V piatok 19. júna sa uskutočnilo predposledné kolo Humenskej školskej stolnotenisovej ligy súťažného ročníka 2019/2020, ktorého sa zúčastnili stolní tenisti zo šiestich základných škôl. A aj keď účasť bola výrazne poznačená aktuálnou situáciou po korone, na kvalite predvádzaných výkonov to nebolo vidieť. Vzhľadom na viacmesačnú absenciu súťažných zápasov bolo vidieť, že súťažný šport deťom už chýbal.

Štartujúci nastúpili v tričkách s logom súťaže a erbom mesta

Uvedenú súťaž v minulom roku finančne podporilo aj mesto Humenné. To organizátorom umožnilo súťaž skvalitniť po organizačnej a materiálnej stránke. Aj z tohto dôvodu takmer všetky deti opäť nastúpili za stoly v tričkách s logom súťaže a erbom mesta Humenné.

Šalata nenašiel premožiteľa už v troch kolách po sebe

Spomedzi chlapcov sa v tomto kole presadili najmä chlapci ZŠ Jána Švermu, keď obaja finalisti boli práve z tejto školy. Zvíťazil M. Šalata pred M. Marcinčákom, rovnaké poradie im patrí aj v priebežnom poradí po piatom kole. ZŠ Jána Švermu vedie aj v priebežnom poradí družstiev.

Spomedzi dievčat dominuje družstvo ZŠ Kudlovská

Medzi dievčatami je priebežným lídrom družstvo Kudlovskej. Napriek tomu však v štatistikách jednotlivcov aj napriek prvej finálovej prehre v tomto ročníku suverénne vedie S. Frandoferová z ZŠ SNP.

Po záverečnom kole vyhodnotenie celého ročníka

Vzhľadom na súčasnú situáciu ešte presný termín záverečného kola súťaže nie je presne známy, jednotlivých vedúcich družstiev však budeme vopred informovať. Bezprostredne po záverečnom šiestom kole sa uskutoční aj vyhodnotenie celej súťaže odovzdaním trofejí a diplomov víťazným družstiev škôl ako aj jednotlivcov, a to tak v kategórii dievčat ako aj chlapcov.