Odovzdali sme osemnásť trofejí, diplomy ako aj malé darčeky pre jednotlivé školy

Záverečné kolo humenskej školskej stolnotenisovej ligy bez väčších prekvapení

V stredu 24. júna sa uskutočnilo šieste kolo Humenskej školskej stolnotenisovej ligy v súťažnom ročníku 2019/2020. Keďže išlo o záverečné kolo už tretieho ročníka tejto súťaže, bezprostredne po ňom sa uskutočnilo aj celkové vyhodnotenie tak jednotlivcov ako aj družstiev. Záverečného kola sa zúčastnilo 40 žiakov zo siedmych základných škôl. Medzi jednotlivcami v tomto kole zvíťazili: dievčatá 1. N. Dadejová /ZŠ Kudlovská/, 2. S. Frandoferová /ZŠ SNP/, 3. J. Grecová /ZŠ Kudlovská/, chlapci 1. M. Šalata /ZŠ Jána Švermu/, 2. A. Marcinčák /ZŠ Jána Švermu/, 3. M. Gibas /ZŠ SNP/.

Celkové tituly si odniesli družstvá ZŠ Kudlovská a ZŠ Jána Švermu

Spomedzi základných škôl dominovali chlapci ZŠ Jána Švermu. S výrazným odstupom za nimi skončila druhá ZŠ Kudlovská, na tretí boli chlapci z Udavského. Spomedzi družstiev dievčat sú celkovými lídrami družstvo ZŠ Kudlovská v Humennom, druhá skončila ZŠ Jána Švermu a tretia ZŠ Dargovských hrdinov.

Medzi jednotlivcami suverénne Šalata a Frandoferová

Suverénnym lídrom v celkovom hodnotení jednotlivcov v kategórii chlapcov sa stal M. Šalata /ZŠ Jána Švermu/. Ten zvíťazil v piatich kolách, za nim s odstupom skončili druhý A. Marcinčák /ZŠ Švermova/ a tretí M. Gibas /ZŠ SNP/. Spomedzi dievčat až do štvrtého kola neohrozene kraľovala S. Frandoferová /ZŠ SNP/, ktorá našla premožiteľku až v posledných dvoch finálových kolách, keď ju dokázala zdolať druhá v celkovom poradí N. Dadejová /ZŠ Kudlovská/. Tretie miesto si stabilnými výkonmi vybojovalo J. Grecová /ZŠ Kudlovská/.

Poďakovanie všetkým účastníkom, tešíme sa už na štvrtý ročník

Organizátori súťaže by chceli poďakovať všetkým školám, vedúcim družstiev, učiteľom, no najmä deťom za účasť a predvedené výkony. Obzvlášť v záverečných dvoch kolách, ktoré sa uskutočnili po obmedzeniach spôsobených korona krízou. V tomto súťažnom ročníku sa do súťaže zapojilo celkovo 67 žiakov /44 chlapcov a 23 dievčat/ z ôsmych základných škôl. Tie najaktívnejšie školy počas vyhodnotenia obdržali okrem nádherných víťazných trofejí aj obrovské 72 ks balenie tréningových loptičiek, ktoré určite využijú vo svojom stolnotenisovom krúžku. Tak ako tento rok, aj budúci ročník plánujeme každého účastníkovi súťaže odovzdať nové tričko, čo deti určite poteší.