O. Novický a N. Némethová sa stali celkovými víťazmi VSPM mladších žiakov

Propozície 4.VSPM mladší žiaci 17.03.2018.pdf
Výsledky-4.VSPM-mladší-žiaci-17.3.2018-ŠKST-Humenné.pdf
Výsledky-4.VSPM-mladšie-žiačky-17.3.2018-ŠKST-Humenné.pdf
Výsledky-Celkové-poradie-VSPM-mladší-žíaci-jednotlivci.pdf
Výsledky-Celkové-poradie-VSPM-mladšie-žíačky-jednotlivci.pdf
Výsledky-Celkové-poradie-VSPM-mladší-žíaci-družstvá.pdf

Stále je o čo bojovať

V sobotu 17.marca sa v Humennom uskutoční posledné kolo východoslovenského pohára v kategórii mladších žiakov a žiačok. Okrem samotných bodov do celkového poradia VSPM jednotlivcov budú mladší žiaci bojovať aj o body do poradia družstiev a taktiež aj do nominačného rebríčka pre majstrovstvá východného Slovenska. V telocvični ZŠ Kudlovská tak očakávame kvalitnú účasť.

Humenské mladšie žiačky priebežne tretie, chlapci štvrtí

Družstvo mladších žiačok ŠKST Humenné je pred záverečným turnajom priebežne na treťom mieste, mladší žiaci sú štvrtý. Kým u dievčat sa predpokladá potvrdenie tejto pozície aj po skončení VSPM, chlapci to budú mať oveľa náročnejšie. O štvrté miesto, ktoré zaručuje účasť v záverečnom finálovom turnaji družstiev východného Slovenska /je zároveň nominačným turnajom na M SR družstiev/ sa pobijú s družstvami VSTK Vranov n/T a Spišských Vlách.

Tohto-sezónna rekordná účasť štartujúcich

Nielen organizátorov určite prekvapila účasť prihlásených hráčov a hráčok. Hlavnému rozhodcovi Ing. Antonovi Pavlottymu sa prezentovalo celkom 38 chlapcov a 26 dievčat, a to sa tesne pred otvorením ešte dve mladšie žiačky odhlásili. Počtom 64 štartujúcich tak prítomní vytvorili tohto-sezónne maximum v účasti na turnajoch VSPM.

Nárast mládežníckej základne je splneným cieľom

Na jednej strane to je bez pochýb úspech, keďže KM VsSTZ si pred touto sezónou stanovila ako jednu z priorít zvýšenie počtu štartujúcich na týchto turnajoch, čo sa aj podarilo, no na druhej strane táto skutočnosť narobila organizátorom aj vrásky na čele, keďže s takýmto počtom v posledných sezónach konfrontovaní neboli.

Práca rozhodcovského zboru musí byť do budúcna efektívnejšia

Tým, že oproti slovenskému poháru mládeže sa vo VSPM hráva aj spodný pavúk o konečné umiestnenie, pri tomto počte štartujúcich výrazne narastá aj celková porcia zápasov. Hlasy šomrajúcich trénerov a rodičov na čas trvania sa preto prehliadnuť nedali. Tu však treba tiež férovo priznať, že takýto počet štartujúcich trošku zaskočil aj organizátorov, čo ich však neospravedlňuje za prestoje spôsobené mimo objektívnych dôvodov. Týmto sa preto chceme všetkým zúčastneným za vzniknutú situáciu ospravedlniť. Jednou z úloh KM VsSTZ tak bude do budúcna zaviesť pravidlá pre organizáciu turnajov VSPM tak, aby sa takéto nedostatky, a to nie len na tomto záverečnom turnaji už neopakovali.

Obaja víťazi si svoje prvenstvá museli poriadne vydrieť

V obidvoch finálových zápasoch sa víťazstvá nerodili ľahko. Najmä v kategórií mladších žiačok sa črtalo prekvapenie ešte v semifinále, keď V. Hrehová /VSTK Vranov n/T/ v piatom sete priebežne viedla nad M. Bitoóvou 6:2 /ŠKST Michalovce/, no tento súboj nedokázala dotiahnuť do víťazného konca. Vo finálovom zápase M. Bitoóvá následne zdolala aj S. Čulkovú /STO Valaliky/ opäť najtesnejším rozdielom 3:2. Vo finále mladších žiakov si S. Palušek /STK lokomotíva Košice/ dokázal poradiť s technicky dobre zvládnutým obranárskym štýlom bojovného O. Novického /JMC Lužany/, a to aj napriek tomu, že úvodný set prehral pomerne hladko. Trpezlivou hrou však svojho súpera dokázal poraziť 3:2. Ako pozitívnu skutočnosť tiež treba hodnotiť divácku účasť počas finálových zápasov, keď aj napriek neskoršiemu času finalisti odohrali svoje zápasy pred slušnou diváckou kulisou.

Členská základňa na Zemplíne výrazne narástla

Pri pohľade do štartovej listiny je zrejmé, že z 64 hráčov a hráčok ich bolo až 46 /27 chlapcov + 19 dievčat/ z klubov zo Zemplína, čo predstavuje 71% podiel. Do budúcna je táto skutočnosť rozhodne pozitívna pre rozvoj mládežníckeho stolného tenisu vo východoslovenskom kraji, no absencia hráčov z väčších miest najmä Podtatranského a Spišsko-gemerského regiónu je otázna. Najmä v prípade, ak deti v týchto regiónoch aj reálne hrávajú, no turnajov VSPM sa jednoducho z rôznych príčin nezúčastňujú.

-daf-

Fotogaléria podujatia

 


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *