Krokker si z celoslovenského turnaja veteránov priniesol premiérove zlato

Stovka pretekárov príjemne prekvapila

V nedeľu 25. marca sa v stolnotenisovej hale v Bratislave-Rači uskutočnil druhý celoslovenský turnaj veteránov v roku 2018. Hralo sa v kategóriách 40 – 49, 50 – 59, 60 – 64, 65 – 69, 70 – 74, 75 – 79, 80+. Turnaja sa zúčastnilo aj trio ŠKST Humenné v zložení M. Begala /50-59/, A. Pavlotty /50-59/ a K. Krokker /70-74/. Aj napriek vzdialenosti organizátorov tiež príjemne prekvapila početná hráčov z východného Slovenska. A v konkurencii stovky pretekárov sa humenčania vôbec nestratili.

Získal premiérové prvenstvo

K. Krokker, ktorý sa tohto roku premiérovo predstavuje v kategórii 70-74 si pripísal výrazný úspech. Zo skupiny síce postúpil až z druhého miesta, no následne vo vyraďovacej fáze dokázal poraziť viacerých favoritov a vybojoval si tak svoj premiérový celoslovenský primát na tejto sérii turnajov organizovaných Slovenským klubom Veteránov stolného tenisu.

Súťaž veteránov sa hrá turnajovým spôsobom

Súťaž veteránov sa hrá turnajovým spôsobom /osem turnajov/ od januára do septembra. Záverečného turnaja o majstra SR sa má právo zúčastniť osem najlepších z každej kategórie. Turnaje sa hrajú pravidelne už niekoľko rokov v mestách: Považská Bystrica, Bošany, Trenčianska Teplá, Ružomberok, Trenčín, Poproč, Martin, Nová Baňa.

-daf-
foto: https://skvst.webnode.sk/, https://skvst.rajce.idnes.cz/

 


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *