Prezentoval sa kvalitným tréningom ale aj hlbokým ľudským rozmerom

Vo štvrtok 12. júla sa skončil trojdňový prípravný mládežnícky kemp, ktorý odštartoval letnú prípravu mládeže. Jeho lídrom bol čínsky tréner Andrew Li. Keďže tento kemp bol zameraný skôr na kvalitu, tréningovú skupinu tvorilo menší počet hráčov. Tým sa okrem hlavného trénera venovala aj trénerka J. Mihaľovová, v pozícii sparringpartnerov to bol ešte T. Dubec a P. Novák. Na jedenásť detí tak boli k dispozícii štyria dospelí, čo je veľmi slušný počet.

Zvýšiť kondíciu a kvalitu techniky

V rámci neustáleho posilňovania kvality tréningového procesu športové zdatnosti humenských mladých nádeji preveril tréner, ktorý stolný tenis hrával a vyštudoval priamo v najväčšej stolnotenisovej svetovej mocnosti. V Európe pôsobí necelé dva roky. Mnohé herné kombinácie hrali deti po prvýkrát. Aj zo spôsobu vedenia tréningových jednotiek však bolo zrejmé, že bez kvalitnej atletickej prípravy dnes už nie je možné dosahovať výraznejšie úspechy. Sám tréner tiež neustále zdôrazňoval potrebu komunikácie medzi hráčmi, trénermi, rodičmi a funkcionármi navzájom. V rámci tréningov sa venoval nielen rôznym kombináciám, ale napr. aj nácviku podania.

„Musíme priznať, že Andrew nás všetkých pozitívne prekvapil absolútnou otvorenosťou. Aj keď niektoré deti mali problém s angličtinou, tento ich handicap dokázal tréner svojím prístupom bez problémov prekonať. Navyše pri viacerých nepredvídaných momentoch, ktoré však k takému podujatiu patria, dokázal prejaviť aj hlboký ľudský rozmer, čím si získal nielen rešpekt u deti ale aj u dospelých“, dodáva D. Fink.

Našiel sa čas aj na zábavu či kultúru

Spestrením programu pre deti bola aj návšteva Humenskej Televízie. Viaceré z nich poskytli rozhovory, priestor dostal aj hlavný tréner, ktorý vysvetlil napr. rozdiely medzi prístupom čínskych a európskych hráčov. Vzhľadom na letnú vysielaciu odstávku HNTV bude reportáž odvysielaná v mesiaci august. Jednu z prestávok medzi tréningovými jednotkami využili niektoré deti spolu s trénerom na prehliadku nádherne zrekonštruovaného humenského zámku, kde si prezreli tak umelecko-historickú ako aj prírodovednú expozíciu, ako aj viacero pamiatok na nádvorí zámku či v jeho okolí.

Budeme radi ak o rok príde opäť

Aj napriek únave v závere, keď bolo zrejmé, že niektorí sú už na svojom kondičnom limite, spomedzi samotných mladých hráčov odzneli otázky na jeho zopakovanie v budúcnosti. Pre deti to bola veľmi cenná skúsenosť. Deti a rodičia darovali trénerovi aj malý darček. Porovnanie rozdielneho štýlu tréningu bolo určite veľmi prínosné a motivujúce do ďalšieho tréningu. Aj preto budeme veľmi radi ak by sa nám kemp s týmto trénerom podarilo o rok zopakovať.

-daf-

Fotogaléria podujatia


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *