Letnú stolnotenisovú prípravu mládeže odštartuje čínsky tréner Hongyang Li

Kluboví funkcionári ŠKST Humenné pripravili pred úvodom sezóny v rámci prípravy na nový súťažný ročník mladým hráčom hneď v úvode prípravy netradičný darček. Letnú stolnotenisovú prípravu mládeže totiž odštartuje čínsky profesionálny tréner Hongyang Li /anglické meno Andrew Li/. Tento rodený Číňan bude hlavným trénerom trojdňového prípravného kempu mládeže ŠKST Humenné v dňoch 10. až 12 júla.

Vyštudovaný tréner stolného tenisu

Andrew Li sa narodil v roku 1992 v Číne. Stolný tenis začal hrávať ako päťročný. Neskôr hral a trénoval v čínskej stolnotenisovej škole. Ako osemnásťročný nastúpil na univerzitu, kde problematiku stolného tenisu študoval. Po štyroch rokoch ukončil štúdium v odbore Fyzickej prípravy v stolnom tenise a psychoanalýzy športovcov. Po absolvovaní univerzity sa tak stal profesionálnym stolnotenisovým trénerom a učiteľom teórie stolného tenisu. Neskôr v rámci výmenných pobytov analyzoval a študoval technický štýl stolného tenisu a metódy výcviku hráčov európskeho stolného tenisu v porovnaní s tým čínskym.

Podieľa sa aj na výchove mladých reprezentantov

Osobné životné okolnosti ho zaviali do Európy v roku 2017. V súčasnosti žije a profesionálne pôsobí v Maďarsku. Trénuje najmä v Miškolci a Szerencsi, medzi jeho zverencov patrí aj jedna z mladých hráčok maďarského národného tímu. Vzhľadom k jeho kvalitám a dopytu hráčov sa tréningovému procesu venuje takmer každý deň, a to pre rôzne cieľové skupiny.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zabezpečiť pre naše mladé nádeje trénera s takouto odbornou kvalifikáciou. Všetci dookola tvrdia, že keby trénovali ako v Číne tak, by dosahovali lepšie výsledky. Teraz tak budú môcť reálne konfrontovať svoj tréning s tým ázijským. Keďže tento tréner už avizoval, že je pripravený viesť tréningové jednotky až osem hodín denne, trošku z toho máme aj obavy. Naše deti predsa len nie sú navyknuté na takúto fyzickú záťaž. Tréningy tak budeme musieť predsa len prispôsobiť viac európskemu spôsobu a najmä reálnej kondícii našich hráčov“ dodáva D. Fink.

Sezóna štartuje tradične sériou JOOLA Satellite Tour

Už v polovici augusta odštartuje sezóna 2018/2019 ďalším ročníkom Česko-Slovenskej série turnajov JOOLA Satellite Tour /Ružomberok-Havíťov-Hluk/. Naši mladí hráči si tak budú môcť porovnať svoj výkonnostný progres v porovnaní s medzinárodnou scénou.

joola-satellite-2018-pozvanka.pdf

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *