Začali sme s letnou prípravou mládeže na nový súťažný ročník

foto: R. Pančišin, mladší žiak ŠKST Humenné

Mladých humenských stolných tenistov horúčavy od športovania neodradili

Prvý augustový deň sa už naplno rozbehla letná príprava mládeže ŠKST Humenné pred sezónou 2017/2018. Aj napriek enormným horúčavám v tomto období je však najvyšší čas, keďže len nedávno bol uverejnený Kalednár domácich a medzinárodných podujatí a prvé vážne previerky sa uskutočnia už začiatkom septembra. Už 1. septembra sa totiž v Malackách uskutoční 1. SPM mladšieho žiactva a 15. septembra si zmerajú sily najmladší žiaci /chlapci Moravský sv. Ján, dievčatá Majcichov/. Dorastenci sa stretnú 9. septembra v Kežmarku a dorastenky vo Vranove nad Topľou. Ešte predtým niektorých už v polovici augusta čaká mimoriadne silná previerka kvality na medzinárodnej sérii turnajov Joola Satelite Tour.

Stúpajúci počet detí v rebríčkoch SR nás teší

SSTZ na svojej webovej stránke vydal aktuálne slovenské rebríčky k 1.8.2017. Okrem najmladších žiakov a žiačok /2007 a mladší – J. Grecová, N. Dadejová, P. Černiga/  už máme zastúpenie aj v kategórii mladších žiakov a žiačok /2005 a mladší – E. Behúnová, S. Frandoferová, M. Gibas, A. Marcinčák, R. Pančišin, M. Šallata/ a zásluhou E. Frandofera a J. Šudíka taktiež v kategórii dorastencov. Ďalšie množstvo detí, ktoré sa zúčastňuje tréningového procesu ale turnajov slovenského pohára mládeže sa doposiaľ nezúčastňovali dostanú príležitosť už tento súťažný ročník. A keďže Výkonný výbor VsSTZ na svojom zasadnutí dňa 17. júla 2017 do budúcej sezóny schválil aj novú koncepciu súťaži a práce s mládežou, počet turnajov VSPM sa v každej kategórii zvýši na 4, takže o množstvo bodov do slovenského či krajského rebríčka núdza nebude.

Stolnotenisová prípravka aj tento rok

Rovnako ako v predchádzajúcich dvoch sezónach ŠKST Humenné aj túto sezóny otvorí prípravku pre deti od 6 do 9 rokov, pričom radi privítame nie len chlapcov ale aj dievčatá. V spolupráci so ZŠ Kudlovská máme záujem aj tento rok o čo najväčší počet detí zapojených do športových aktivít. V prípade záujmu o prihlásenie dieťaťa do stolnotenisového krúžku prípravky ako aj o bližšie informácie je potrebné kontaktovať hlavnú trénerku mládeže Mgr. Janku Mihaľovovú 0907 232 147 jankamihal@gmail.com

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *