Tréner Jana MIHAĽOVOVÁ

Národnosť
Slovenská republika
Aktuálne družstvo
ŠKST HE Dospelí
Vek
50

 Výrazná hráčska osobnosť

Stolnému tenisu sa aktívne venuje viac ako 35 rokov. Športovo vyrástla najmä pod vedením trénera Karola Tilla v polovici 80. rokov. Výrazné úspechy dosiahla v mládežníckych kategóriách ako jednotlivec ale aj spoločne v družstvách a dvojiciach. Množstvo dosiahnutých titulov najmä na úrovni východoslovenského regiónu snáď ani nie je možné spočítať. Ako žiačka dostala aj pozvánku do slovenskej reprezentácie. V sezóne 1985/1986 bola napríklad členkou majstrovského družstva východoslovenského kraja žiačok. V tom istom ročníku uvedené družstvo skončilo majstrovstvách Slovenska tretie. V sezóne 1986/1987 získala spoločne s B. Komjatovou v štvorhre starších žiačok na Majstrovstvách Československa bronzovú medailu.

janka 009janka 008P1090484

Dlhodobo vysoká výkonnosť

V polovici 90. rokov bola vo viacerých sezónach lídrom družstva humenských stolných tenistiek v najvyššej slovenskej súťaži, keď v sezóne 1995/1996 tomuto družstvu v odvetnom zápase vo vzájomnom zápase s Dunajskou Stredou len o jediný vyhratý duel unikol postup do medzinárodnej superligy. Vo svojej vekovej kategórii je na východnom slovensku dominantnou stolnou teniskou a na každých majstrovstvách východného slovenska, zvyčajne dosiahne nejaké medailové umiestnenie. Naposledy hrávala ženskú dlhodobú súťaž ako členka superligového družstva OŠK Miňovce v medzinárodnej súťaži spoločne s E. Jurkovou, Ľ. Jurkovou a S. Hudecovou. Vzhľadom na absenciu kvalitnej dlhodobej ženskej súťaže v regióne východného slovenska pôsobí v súčasnej dobe ako opora treťoligového družstva humenských mužov.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poctivá práca ocenená

Svojou takmer štyridsať ročnou činnosťou výrazne prispela k rozvoju stolnotenisového hnutia nielen na území mesta Humenné. Svedčí o tom aj CERTIFIKÁT slovenského stolnotenisového zväzu, ktorý jej bol udelený v máji 2015 pri príležitosti 90. výročia organizovaného stolného tenisu na území Slovenska a PAMÄTNÝ ODZNAK Slovenského stolnotenisového zväzu ako výraz vďaky za podiel na rozvoji slovenského stolného tenisu v jeho bohatej histórii. Z regiónu Humenného, Sniny a Medzilaboriec bola jediným zástupcom, ktorému bol pri príležitosti tohto výročia takýto odznak za rozvoj slovenského stolného tenisu udelený.

20150528_171259

Neustále zvyšovanie kvalifikácie

Uvedomujúc si nevyhnutnosť ďalšieho rozvoja stolného tenisu v našom regióne zároveň pôsobí ako vedúci tréner mládežníckej zložky ŠKST Humenné. Ako všestranný športovec venujúc sa aktívne aj iným druhom športu osobitný dôraz kladie na kvalitnú kondičnú pripravenosť svojich mladých zverencov, a to tak vo všeobecnej ako aj špeciálnej pohybovej príprave hráčov. Vzhľadom na neustálu potrebu skvalitňovania svojich trénerských schopností si doplnila a rozšírila kvalifikáciu štúdiom na trénerskej akadémii Fakulty telesnej výchovy a športu v Bratislave a po obhajobe záverečnej práce zo stolnotenisovej špecializácie a záverečných skúškach získala licenciu trénera tretieho kvalifikačného stupňa /nová licencia B/. Táto trénerská kvalifikácia je preto dostatočnou zárukou kvalifikovaného vedenia tréningového procesu jej mladých zverencov.

IMG_7484

-daf-