Stolnotenisové nádeje mesta Humenné 2017

Stolnotenisový turnaj žiakov humenských základných škôl

ZŠ Kudlovská Humenné v spolupráci so športovým klubom ŠKST Humenné a OŠC Humenné zorganizovala v sobotu 21. januára v telocvični ZŠ Kudlovská stolnotenisový turnaj O majstra humenských základných škôl. Súťažilo sa v kategóriách dvojhra žiakov a dvojhra žiačok. Propozície_stolnotenisova_nadej_mesta_Humenné_2017.pdf

V dvojhre dievčat si prvenstvo vybojovala Sára Frandoferová

Príjemne prekvapila najmä S. Frandoferová /2005/, ktorá v zápase o prvenstvo dvojhry žiačok dokázala poraziť aj keď vekom mladšiu, ale skúsenejšiu E. Behúnovú /2006/, ktorá sa aktuálne v kategórii najmladších žiačok na Slovensku nachádza na 20. mieste. Ich vzájomný päť setový zápas bol napínavý až do poslednej loptičky, a napokon ho zvládla lepšie S. Frandoferová pomerom 13:11 a zaslúžene si odniesla trofej stolnotenisovej nádeje mesta Humenné pre rok 2017. Náš klub tak môže tešiť, že popri E. Behúnovej vyrastá v Humennom ďalšia perspektívna mladá hráčka, ktorá sa stolnému tenisu venuje síce len pomerne krátko, avšak jej poctivý prístup v tréningoch už prináša aj prvé konkrétne výsledky.

Finálový obrat Kristiána Radu bol dôstojným vyvrcholením

Rovnako ako v kategórii dvojhry dievčat aj chlapci ponúkli drámu až do konca. Hrdinom finálového zápasu sa stal napokon K. Rada, ktorý dokázal otočiť priebeh zápasu z 0:2 na sety, keď záverečným nechytateľným prasiatkom v piatom sete vyhral najtesnejším pomerom 11:9. Jeho spontánna radosť z víťazstva bezprostredne po skončení zápasu tak bola na mieste. Tak chlapci ako aj dievčatá sa tiež presvedčili, že v stolnom tenise nie je žiadny zápas vopred stratený a oplatí sa bojovať o každú jednu loptičku.

Každý z účastníkov si odniesol drobnú cenu

Najmä chlapci odohrali počas turnaja väčšiu porciu zápasov ako boli doposiaľ mnohí z nich navyknutí. Zápasy v skupinách, z ktorých postúpili všetci, len určili poradie do vyraďovacích bojov. Následne aj tí čo vypadli hrali až do konečného umiestnenia. Jedným z dôvodov boli aj pripravené ceny pre každého účastníka a práve konečné poradie hráčov rozhodlo o poradí v akom si tieto vecné ceny tak chlapci ako aj dievčatá vyberali.

Aj s mediálnou účasťou RTVS

Organizátorov rozhodne potešila účasť mediálnych partnerov ako HNTV, novinkou však bola prítomnosť RTVS, a tak viaceré deti ako napr. Miško Šalata či Ela Behúnová zvládli aj svoje prvé rozhovory s profesionálnou redaktorkou tohto verejnoprávneho média. /reportáž by mala byť odvysielaná v rádiu Regina v utorok 24. januára/. Víťazné trofeje venovalo OŠC Humenné.

Výsledky

dvojhra chlapci

1. Kristián Rada /ZŠ Švermová – klub ŠKST Humenné/
2. Jakub Šudík /ZŠ SNP – klub ŠKST Humenné/
3. Marek Gibas /ZŠ SNP – klub ŠKST Humenné/
4. Michal Šalata /ZŠ Švermová – klub ŠKST Humenné/
5. Adam Marcinčák /ZŠ Švermová – klub ŠKST Humenné/
6. Radoslav Pančišin /ZŠ Švermová – klub ŠKST Humenné/
7. Timotej Gavrecký /ZŠ Švermová/
8. Dalibor Dědič /ZŠ Švermová/
9. Peter Černiga /ZŠ Kudlovská – klub ŠKST Humenné/
10. Matúš Adamec /ZŠ Švermová/
11. Martin Čopák /ZŠ Kudlovská – klub ŠKST Humenné/
12. Michal Jevčák /ZŠ Kudlovská – klub ŠKST Humenné/

dvojhra dievčatá

1. Sára Frandoferová /ZŠ Hrnčiarska – klub ŠKST Humenné/
2. Ela Behúnová /ZŠ Kudlovská – klub ŠKST Humenné/
3. Alžbeta Fedurcová /ZŠ Švermová/
4. Júlia Grecová /ZŠ Kudlovská – klub ŠKST Humenné/
5. Nela Dadejová /ZŠ Kudlovská – klub ŠKST Humenné/

Fotogaléria


-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *