Labošová na Mihaľovovú nestačila

Začali sa boje v nadstavbovej časti

Cez víkend sa začali súboje nadstavbovej časti stolnotenisových krajských súťaží mužov. V 2. lige mužov v skupine o 1-6 miesto privítali humenčania na domácich stoloch dopoludnia o 10.00 hod. hostí z Valalík B a popoludní o 15.00 aj Valaliky A, ktoré reálne pomýšľajú na postup do prvej ligy. Pomernou raritou bolo, že v obidvoch družstvách Valalík nastupujú aj slovenské reprezentantky Ema Labošová a Simona Horváthová. A keďže humenčania si svoj predsezónny cieľ postupom do skupiny o 1 až 6 miesto splnili, mohli hrať úplne uvoľnene. Príležitosť tak dostala aj J. Mihaľovová, keďže sme boli zvedaví najmä na jej vzájomnú konfrontáciu s absolútnou slovenskou ženskou špičkou v kategórii junioriek a U21.

Labošová na Mihaľovovú nestačila

Hostia z rezervy Valalík už reálne na umiestnenie v prvej trojke pomýšľať nemôžu, a tak v ich kádri sa okrem iného predstavil aj mladý ešte len starší žiak K. Pach, ktorý len deň predtým na Slovenskom pohári mládeže v Košiciach obsadil štvrté miesto. Žreb zápasu rozhodol, že E. Labošová a J. Mihaľovová sa stretli vo svojom druhom zápase. Bývalá kadetská hráčka európskeho rebríčka TOP10, súčasná slovenská dvojka kategórie U21 a trinásta hráčka žien SR /pričom až päť z nich hraje profesionálne v zahraničí/ však v napínavom päťsetovom súboji na našu hráčku nestačila. Mihaľovová dokázala obrátiť nepriaznivý stav v piatom sete z 3:5 na 9:5 a zápas už dotiahla do víťazného konca. Opäť sa len potvrdilo, akú stolnotenisovú kvalitu máme v Humennom v podobe súčasnej trénerky humenskej stolnotenisovej mládeže.
ŠKST Humenné A – STO Valaliky B 9:5 /Stoják 3, Serbák 2, Mihaľovová 2, Begala 1, štvorhra/

Juniori z Valalík nám dali poriadne zabrať

Z pohľadu hostí bol mimoriadne dôležitý najmä popoludňajší zápas. Ak si chceli Valaliky A udržať šancu na postup do prvej ligy museli v Humennom bezpodmienečne vyhrať /zápas základnej časti sa skončil nerozhodne 7:7/. V základe kádra hostí sú aj mladí slovenskí juniori /T. Horňák – SR 7, A. Laboš SR34/ doplnení a ďalšiu kvalitnú reprezentantku S. Horváthovú /v kategórii U21 SR 3/, ktorá navyše v Humennom pôsobila oveľa bojovnejším a dravejším dojmom ako E. Labošová. Zápas bol až do posledného momentu mimoriadne vyrovnaný /priebežný stav 6:6/, no rýchlosť, úderová istota a väčšia dravosť po víťazstve mladíkov z Valalík napokon rozhodli o ich víťazstve 6:8. Jazýčkom na váhe zápasu bol pravdepodobne zápas D. Stojáka so S. Horváthovou, keď ani stav 2:1 na sety a 7:2 a následne ani päť mečbolov nášho hráča nestačilo na víťazstvo v tomto dueli. A keď hneď na to prehral aj I. Serbák z priebežných 6:3 tak nebolo nič a domáci razom prehrávali 4:5. Hosťom tak gratulujeme k víťazstvu a držíme palce v boji o prvoligovú príslušnosť.
ŠKST Humenné A – STO Valaliky A 6:8 /Stoják 2, Serbák 1, Fink 1, Begala 1, štvorhra/

foto: E. Labošová /vľavo/ v súboji s trénerkou humenskej mládeže J. Mihaľovovou

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *