Začali sa ligové súťaže mužov

Dvojité zemplínske derby

V nedeľu 2. októbra zahájili sezónu 2016/2017 už aj muži ŠKST Humenné. Druholigové A družstvo mužov odohralo v oboch zápasoch prvého kola zemplínske derby, keď v dopoludňajšom stretnutí o 10.00 hod. nastúpilo proti rezerve prvoligových Michaloviec a popoludní si zmeralo sily s družstvom Veľkých Kapušian.

Vydretá remíza

V dopoludňajšom zápase naši nezačali vôbec dobre. Po úvodných štvorhrách síce bolo 1:1, avšak domáci sa hneď ujali vedenia 3:1 a následne aj 5:3. V závere však zabojovali najskúsenejší hráči M. Begala a I. Serbák, čím sme si vybojovali cennú remízu 7:7. Body za hostí: Begala 3, Serbák 2, Stoják 1, štvorhra Serbák, Stoják

Každý bod sa počíta

Ešte pred úvodom súťažného ročníka rozhodol VV VsSTZ o reorganizácii 2. ligy od sezóny 2017/2018, a to znížení počtu družstiev zo 14 na 12. Aj z tohto dôvodu je preto cenný každý jeden bod, keďže po polovici sezóny sa tabuľka rozdelí na skupinu o 1-6 a 7-14 miesto. Je preto zrejmé, že cieľom A družstva je vzhľadom na vyšší počet  družstiev, ktoré vypadnú a teda potencionálne nervózny záver súťaže skončiť po polovici do šiesteho miesta.

Prekvapenie sme nepripustili

V popoludňajšom zápase o 15.00 hod. sme proti papierovo slabšiemu súperovi prekvapenie nepripustili. Domáci hráči pritom v dopoludňajšom zápase porazili céčko Vranova 9:5 a tak sa očakával v celku bojovný a vzhľadom na podmienky v hale /vysoká vlhkosť/ aj kondične namáhavý popoludňajší duel. Zodpovedným prístupom sme však prekvapenie nepripustili a po priebežnom stave 3:8 sme napokon zvíťazili celkovo 4:10. Za našich bodovali: Serbák 3, Stoják 3, Begala 2, Fink 1, štvorhra: Mihaľovová, Fink

20161002_174910

Rezerva mužov podľa očakávania

Zápasovú premiéru v novom súťažnom ročníku absolvovala aj rezerva mužov. V domácom zápase v nedeľu 2. októbra privítala treťoligového nováčika z JMC Lužany pri Topoli A. Podľa očakávania si bez problémov s nováčikom poradili a zvíťazili jednoznačne 13:5. Body za domácich: Novák 4, Lukáč 3, Tkáč 3, Židzik 2, štvorhra: Lukáč, Novák.

Stále ešte len zbierajú skúsenosti

Bohatý zápasový víkend doplnili aj starší žiaci ŠKST Humenné v 2. lige starších žiakov skupiny Zemplínsko-Vihorlatskej. Aj napriek tomu, že väčšina z nich sú vekovo ešte len najmladší žiaci /2006 a mladší/ v tejto súťaži zabojovali za stolmi aj s ročníkmi 2002. Napriek tomu sa však svojich súperov nezľakli a aj keď obe svoje dueli s družstvami STK Zbereko Košice a OKST Hraň prehrali pomerom 1:9, resp. 3:7, ich cieľom je v tejto súťaži túto sezónu zbierať zápasové skúsenosti.

20161001_110211

– daf –


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *