Za zelenými stolmi sa zapotili aj rodičia

Šport dokáže spájať celé rodiny

To, že stolný tenis neprináša len zápolenie so svojimi súpermi, ale dokáže spájať aj celé rodiny dokonale potvrdili vo štvrtok 25. mája rodinní príslušníci najmladších hráčov stolnotenisového klubu ŠKST Humenné. V minulom roku sa po prvýkrát uskutočnil turnaj rodičov a detí, a keďže kladné ohlasy a záujem rodičov naznačovali, že o takýto typ podujatia v Humennom záujem rozhodne rastie, zorganizovali členovia klubu turnaj aj tento rok.

Vysoká účasť organizátorov potešila

Do bojov sa mohol zapojiť každý hráč mládežníckej zložky klubu, ktorý si so sebou priviedol aspoň jedného hrajúceho rodiča. A keďže rodičia túto príležitosť zobrali vážne, podporiť svojich prišli aj celé rodiny. V hracom priestore sa preto miestami mihlo viac hráčov a divákov ako na niektorých turnajoch VsPM. Jednotlivé páry /rodič + dieťa/ boli vyžrebovaní do skupín, dva najlepšie páry postupovali do vyraďovacích bojov. V skupinách sa v každom rodinnom súboji odohrali tri stretnutia /1. štvorhra rodič, dieťa proti rodič dieťa 2.detí navzájom, 3. rodičia proti sebe/. Vo vyraďovacej fáze sa už odohrali iba štvorhry.

Výkony detí z roka na rok rastú

Bolo miestami zaujímavé sledovať, ako deti krútili hlavami nad niektorými nepochopiteľnými údermi svojich rodičov. Tí už museli uznať, že stolný tenis síce z pozície rodiča, ktorý sa zúčastňuje tréningového procesu ako divák vyzerá jednoducho, ale predviesť to v praxi už také jednoduché vôbec nie je. Počas celého priebehu si stolný tenis zahrali so svojimi rodičmi aj naši predškoláci ako aj rodičia a ďalší rodinní príslušníci, ktorý o umiestnenie nebojovali.

So spoľahlivým a kvalitným partnerom to ide ľahšie

Veľkú zásluhu na bojovných výkonoch všetkých zúčastnených mal aj partner podujatia, spoločnosť GVP, spol. s r.o. Humenné, ktorá poskytla množstvo cien. Tie si jednotlivé víťazné páry vyberali v poradí, v akom sa umiestnili, aspoň jeden darček sa pritom ušiel takmer všetkým zúčastneným rodinným príslušníkom. Akciu preto hodnotíme ako mimoriadne úspešnú. Tento typ podujatia rozhodne prispieva k popularizácii stolného tenisu na území mesta Humenné a preto dúfame, že za zelenými stolmi sa rodičia a detí stretnú najneskôr opäť o rok.

Výsledky

1. miesto: Šudíkovci
2. miesto: Frandoferovci /Erik/
3. – 4. miesto: Radovci, Frandoferovci /Sára/
5. – 8. miesto: Behúnovci, Gibasovci, Pančišinovci, Marcinčákovci
9. – 12. miesto: Drozdovci, Sokolovičovci, Dadejovci, Černigovci
mimo poradia: Stojákovci, Jevčákovci

-daf-

Fotogaléria podujatia


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *