Cenné kovy spod šarišského hradu

Na majstrovstvách východu sa humenčania nestratili

Jedna zlatá a tri bronzové medaily, to je vizitka hráčov ŠKST Humenné na majstrovstvách východného Slovenska najmladších hráčov, ktoré sa uskutočnili v sobotu 3. júna v stolnotenisovej herni obce Šarišské Michaľany. Turnaja sa pritom malo právo zúčastniť podľa vopred stanovených kritérií len 16 chlapcov a 11 dievčat. S celkovým počtom šesť štartujúcich /M. Gibas, A. Marcinčák, R. Pančišin, E. Behúnová, N. Dadejová, J. Grecová/ tak mal ŠKST Humenné zároveň aj najväčšiu výpravu spomedzi všetkých zúčastnených klubov.

Ocenenie sme brali už v úvode turnaja

Ešte v úvode turnaja pred jeho oficiálnym otvorením boli najlepším trom hráčom a hráčkam odovzdané ocenenia za dlhodobú bodovaciu súťaž východoslovenského pohára mládeže. Naprázdno sme neobišli ani tu, keď E. Behúnová /ŠKST Humenné/ obdržala pohár za celkové tretie miesto.

E. Behúnová s troma cennými kovmi

Výbornú formu pred záverom sezóny potvrdila E. Behúnová. Spoločne s M. Bitóovou /STK Košice-Čaňa/ suverénne dominovali vo štvorhre, keď v štyroch dueloch nestratili ani jeden jediný set. K zlatu potom pridala s D. Majcherom /ŠŠK Poproč/ aj bronz v mixe. V dramatickom súboji o finále mixu pritom chýbali len dve loptičky. V piatom sete za stavu 7:10 dokázala dvojica Majcher, Behúnová ešte odvrátiť tri mečbaly a nebyť nevynútených chýb v úplnom závere stretnutia sme mohli pomýšľať aj na finále. Duel nakoniec prehrali v rozhodujúcom piatom sete 12:14. Ďalší cenný kov potom pridala v dvojhre. V priamom súboji hráčok nominovaných na júnový záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska /Behúnová SR24, Boháčová SR23/ dokázala poraziť S. Boháčovú presvedčivo 3:0 na sety. Následne však podľahla N. Némethovej /STO Valaliky, SR7/ a obsadila celkové tretie miesto. Tá nakoniec vo finále nečakane pomerom 3:2 zdolala aj slovenskú trojku M. Bitóovú a stala sa majsterkou východného Slovenska.

Stúpajúcu výkonnosť potvrdil aj M. Gibas

Aj napriek tomu, že naši chlapci nastupovali do turnaja s nasadením 9-16 a ani vo štvorhre nefigurovali medzi prvými štyrmi nasadenými v skupinách štvorhier, dvojici M. Gibas, J. Németh /ŠKST Humenné, STO Valaliky/ sa podarilo prebojovať zo základnej skupiny a obsadiť celkové tretie miesto. Tento úspech si M. Gibas rozhodne zaslúžil, keďže jeho stúpajúce výkony nemožno prehliadnuť.

-daf-

Výsledky

Dvojhra najmladší žiaci.pdf
Dvojhra najmladšie žiačky.pdf
Štvorhra najmladší žiaci.pdf
Štvorhra najmladšie žiačky.pdf
Zmiešaná štvorhra najmladší žiaci.pdf

Fotogaléria podujatia

 


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *