V druhom kole školskej stolnotenisovej ligy pribudli opäť nové tváre

Takmer päťdesiatka štartujúcich žiakov

Vo štvrtok 14. novembra pokračovala humenská školská stolnotenisová liga svojím druhým kolom. Celkovo sa tohto súťažného kola zapojili žiaci zo šiestich humenských ZŠ /Kudlovská, SNP, Hrnčiarska, Švermova, Dargovských hrdinovo, Cyrila a Metoda/. Okrem nich bola potešiteľná aj účasť šiestich chlapcov z Udavského, keďže súťaž je otvorená aj pre žiakov základných škôl z okolitých obcí. Tí navyše sľúbili, že budúce kolo k týmto chlapcom pribudnú aj viaceré dievčatá. Celkovo v tomto kole štartovalo 45 žiakov /31 chlapcov a 14 dievčat/.

Poradie škôl na prvých troch miestach sa nemenilo

Na prvých troch miestach družstiev škôl je priebežné poradie 1. ZŠ Jána Švermu, 2. ZŠ Dragovských hrdinov, 3. ZŠ SNP, medzi družstvami dievčat zatiaľ dominuje 1. ŽS Kudlovská, za ktorou nasleduje 2. ZŠ Jána Švermu a 3. ZŠ Dargovských hrdinov. Každý zo súťažiacich si v danom kole navyše zahrá slušnú porciu zápasov, keďže aj v prípade nepostupu zo základnej skupiny hráči bojujú následne aj o konečné umiestnenie.

V ďalšom kole súťažiaci obdržia predvianočné darčeky

Organizátorov súťaže teší, že tento projekt sa z dlhodobého hľadiska ukazuje ako mimoriadne úspešný pre rozvoj mládežníckeho stolného tenisu na území mesta Humenné. A keďže projekt podporila aj samospráva mesta, už budúce kolo dňa 12. decembra obdržia všetci štartujúci na tomto kole aj malý darček v podobe trička s erbom mesta Humenné a logom školskej stolnotenisovej ligy. Táto súťaž je pritom aj oficiálne schválenou súťažou Slovenského stolnotenisového zväzu. Aj týmto spôsobom sa SSTZ na úseku rozvoja stolného tenisu a školského športu snaží popularizovať stolný tenis na školách.

Výsledky

https://www.sksthe.sk/humenska-skolska-stolnotenisova-liga/


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *