Mladé humenské prvoligistky zaznamenali svoju prvú výhru v sezóne

Ligová príslušnosť po viac ako dvadsiatich rokoch

V sobotu 16. novembra pokračovala 1. liga žien východ druhým kolom. Na domácich stoloch sme privítali svoju dvojičku Orion Belá n/C B. Naše ženy /všetky ešte len žiačky/ nastúpili v zložení S. Frandoferová, N. Dadejová a E. Behúnová. ŠKST Humenné sa v tejto súťaži predstavili po viac ako dvadsiatich rokoch.

Pripísali sme si prvé ligové body

V prvom kole pred dvoma týždňami mali dievčatá v súťaži premiéru a na ich výkonoch to bolo aj vidieť. So súťažou sa len zoznamovali a na stoloch silných družstiev ŠKST Ružomberok a TJ Geológu Rožňava podľahli svojím súperkám až veľmi hladko. So svojou dvojičkou však chceli zabojovať čo sa im napokon aj podarilo, keď celkovo zvíťazili jednoznačne 9:1 a odlepili sa tak od dna prvoligovej tabuľky.

Ďalšie kolo už napovie viac o celkovom poradí

Najbližšie sa Humenskí diváci môžu tešiť na prvoligové súboje žien už 30. novembra, kedy sa v Humennom predstavia družstvá žien z KST ZŠ Turčianske Teplice A /10.00 hod./ a TJ Medokýš Martin /16.00 hod./. Výsledky týchto súbojov už napovedia viac aj o ambíciách nášho družstva pre celkové poradie v súťaži. Budeme preto radi, ak našich príde podporiť čo najviac fanúšikov. My len dúfame, že už v týchto súbojoch by sa do súťažného zápasového procesu mohla po dlhšej prestávke vrátiť aj hrajúca trénerka mládeže J. Mihaľovová, ktorá v minulosti okúsila dokonca aj medzinárodné superligové stoly. Jej príchodom by tak sila humenčaniek s určitosťou vzrástla a naším mladým hráčkam by jej prítomnosť dodalo viac sebavedomia v súbojoch s motiváciou zabojovať o výhru v každom jednom zápase.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *