Družstvo dievčat z Kudlovskej sa stalo víťazom krajského kola základných škôl v stolnom tenise

Právo účasti si vybojovali ako víťaz okresného kola

V stredu, 13. novembra sa v Spišskej Starej Vsi uskutočnilo krajské kolo družstiev žiačok základných škôl v stolnom tenise. Turnaja sa zúčastnilo spolu 11 družstiev /škôl/, ktoré si právo štartu na tomto turnaji vybojovali ako víťazi okresných kôl. Farby humensko-medzilaboreckého okresu hájilo družsvo zo Základnej školy Kudlovská v Humennom v zložení E. Behúnová, N. Dadejová a J. Grecová, všetko hráčky ŠKST Humenné, ktorého domovským stánkom je práve telocvičňa tejto školy.

Dievčatá počas celého priebehu turnaja nenašli premožiteľky

V základnej skupine postupne zvíťazili zo ZŠ s MŠ Bukovce, ZŠ na ulici Dostojevkého Poprad a ZŠ s MŠ Tulčík. Následne boli ich súpermi vo finálovej skupine už silné družstvá zo Spišských Hanušoviec, ktoré zdolali 4:1 a následne v rozhodujúcom dueli o prvenstvo dokázali poraziť asi aj najväčšieho favorita z Vyšného Žipova pomerom 4:2, vo farbách ktorého nastúpili aj výborné hráčky ako A. Paľková, J. Dzurjaková, S. Karpáčová a S. Balogová.

Reparát sa vydaril na výbornú

Dievčatám sa tak vydaril reparát na výbornú, keď pred rokom skončili celkovo druhé. Všetkých nás tak môže tešiť, že dlhoročná a systematická práca so stolnotenisovou mládežou v Humennom začína prinášať už aj svoje ovocie. Dievčatá sa už teraz tešia na majstrovstvá Slovenska družstiev v Liptovskom  Mikuláši, kam sa kvalifikujú len víťazi jednotlivých krajských kôl.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *