Na 2. VSPM mladšieho žiactva v Humennom sme privítali takmer sedemdesiat účastníkov

Mladší žiaci pokračovali na východe ďalším kolom

V nedeľu 3. novembra sa metropole Horného Zemplína uskutočnilo druhé kolo východoslovenského pohára mládeže mladších žiakov. Turnaja sa zúčastnilo celkom 68 mladých hráčov /2006 a mladší/, 44 chlapcov a 24 dievčat, vzhľadom na počet účastníkov bolo k dispozícii osem súťažných stolov.

Dadejová a Černiga pred bránami semifinále

Už tradične bola najpočestnejšou výpravou výprava domáceho klubu, spolu až 14 štartujúcich chlapcov a dievčat. V tejto kategórii boli spomedzi humenčanov najvyššie nasadení P. Černiga a N. Dadejová, obaja však podali svoje štandardné výkony bez prekvapení a podľa papierových predpokladov pri nasadení do turnaja obaja nezvládli svoje zápasy o postup medzi štyroch najlepších.

René Ferko výkonmi potvrdil, že podpora SSTZ mu patrí právom

Turnaja sa zúčastnila aj výprava Geológu Rožňava, medzi ktorými nechýbali ani dve mladé talenty podporené priamo Slovenským stolnotenisovým zväzom v rámci podpory mladých športovcov s ťažkým životným osudom. Príjemne prekvapil najmä R. Ferko, ktorý sa prebojoval až do semifinále a neskôr v priamom súboji o tretie miesto dokázal v dramatickom päť setovom súboji poraziť aj slovenskú desiatku M. Marka /STK Lokomotíva Košice/.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *