Uplynulý víkend za zeleným stolom zápolila takmer sedemdesiatka gréckokatolíkov

Tradícia pokračovala už deviatym ročníkom

V piatok 30. novembra sa v priestoroch Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho uskutočnil už deviaty ročník stolnotenisového turnaja farníkov Gréckokatolíckej cirkvi, farnosti Zosnutia Presvätej Bohorodičky. Najprv si vo večerných hodinách od 19.00 hod. Zmerali svoje sily dospelí, nasledujúci deň zabojovali deti. Výsledky: https://grkathe.sk/9-farsky-stolnotenisovy-turnaj/

Aktívne sú aj ďalšie farnosti

V rovnakom čase ako o tituly bojovali deti farnosti Zosnutia Presvätej Bohorodičky zahájili stolnotenisové súboje aj veriaci Gréckokatolíckej cirkvi, farnosť Humenné – Pod Sokolejom. Tí už po druhýkrát v telocvični ZŠ Kudlovská rozohrali na šiestich súťažných stoloch spoločne tak kategóriu detí ako aj dospelých. Domáce zákusky, pirôžky či guľáš podávaný v priebehu podujatia len umocňovali priateľskú atmosféru podujatia.

Vznikne v Humennom ekumenická stolnotenisová liga?

Rovnako ako viera aj šport je silným putom na vzájomné spájanie ľudí a utužovanie medziľudských vzťahov. Je zrejmé, že rady veriacich v Humennom, ktorým učarovala stolnotenisová loptička sa neustále rozširujú. Veď len uplynulý víkend sa stolnému tenisu venovala takmer sedemdesiatka veriacich gréckokatolíckej cirkvi v rôznych vekových kategóriách. Je tiež všeobecne známe, že dlhodobo sa stolnému tenisu venujú napr. Saleziáni. Určite množstvo priaznivcov by sme našli tiež aj v radoch pravoslávnej cirkvi či najpočetnejšej rímskokatolíckej cirkvi. A keďže v Humennom slúžia sväté omše aj zástupcovia ďalších registrovaných cirkví, po vzore Humenskej školskej stolnotenisovej ligy by sme v budúcnosti v Humennom privítali aj vznik tej ekumenickej. Veď šport má rovnako ako viera ľudí spájať.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *