Slovenský pohár mužov: Memoriál Františka Karandyšovského 2017 /výsledky, galéria/

Propozície Memoriál Františka Karandyšovského 2017.pdf
Zoznam prihlásených dvojhra muži MFK 2017.pdf
Zoznam prihlásených dvojhra ženy MFK 2017.pdf
Základné skupiny ženy MFK 2017.pdf
Základné skupiny muži štvorčlenné MFK 2017.pdf
Základné skupiny muži päťčlenné MFK 2017.pdf
Zeny K.O. MFK 2017.pdf
Muži K.O. MFK 2017.pdf
Výsledky dvojhra muži MFK 2017.pdf
Výsledky dvojhra ženy MFK 2017.pdf

V štartovej listine pribudli opäť nové mená

V sobotu 23. septembra sa v Humennom uskutočnil v poradí štvrtý turnaj série Slovenského pohára mužov. Hlavnému rozhodcovi A. Pavlottymu sa prezentovalo celkom 38 mužov a 12 žien. Okrem známych mien, ktoré sa každoročne turnaja zúčastňujú pribudli aj viaceré nové tváre. Oživením turnaja boli najmä hráči STK Devínska Nová Ves /J. Takáč SR 48 a D. Hatvany SR 143/. Humenskí diváci tak mali možnosť spoznať ďalších kvalitných hráčov a práve vyššie menovaní kultúrnosťou prejavu aj vo vypätých herných situáciách potvrdili, že spolu s ďalšími favoritmi môžu byť hráčskym vzorom a dobrým príkladom pre mladé Humenské stolnotenisové nádeje, ktoré väčšinu priebehu turnaja pôsobili v pozícii stolových rozhodcov.

Záujem médií o podujatie z roka na rok stúpa

Organizátorov určite potešilo, že aj tento ročník sa tešil záujmu nie len lokálnych médií /HNTV, Podvihorlatské noviny/. Rozhovory tiež pre RTVS tak okrem organizátorov poskytovali aj hráči ako E. Illáš či E. Labošová. K stále väčšej popularizácii stolného tenisu v našom regióne prispieva aj v úvode turnaja udeľovaná cena Stolnotenisovej osobnosti Horného Zemplína, laureátom ktorej je tentokrát Mgr. Ján Straka /samostatný článok uverejníme čoskoro/.

Dobrovoľníci z červeného kríža opäť nesklamali

Rovnako ako uplynulý ročník, aj tentokrát boli pripravené viaceré sprievodné podujatia. Viditeľní boli najmä dobrovoľníci z červeného kríža, ktorí nezištne prítomným športovcom ako aj návštevníkom poskytovali poradenstvo pri záchrane ľudského života a priamo na pripravených figurínach si teóriu mohli vyskúšať aj v praxi. Viacero prítomných tiež využilo možnosť nechať si odborne zmerať krvný tlak.

Prezentačné materiály klubu a mesta pomáhajú popularizácii stolného tenisu

V rámci propagácie stolného tenisu sme návštevníkom pripravili množstvo klubových propagačných a informačných materiálov. V samostatnom „kútiku“ boli okrem nich prezentované aj výsledky publikačnej činnosti Vihorlatského múzea v Humennom ako aj mesta Humenné, ktoré len týždeň pred podujatím oslávilo 700. výročie prvej písomnej zmienky. Záujem bol nad očakávanie, prítomní prejavili záujem napr. o viac ako 100 ks plnofarebných 32 stranových turnajových bulletinov, rozdali sa tiež brožúry o histórii klubu, potešila kniha insitného maliara Michal Sirika, pexesá s pamiatkami mesta Humenné, skladačky humenského skanzenu, či úplne nová brožúra mesta vydaná práve pri príležitosti 700. výročia.

Súboje v kategórii žien prevýšili aj očakávania prítomných divákov

Pred turnajom sme sa pri zaradení kategórie dvojhry žien obávali o účasť aj kvalitu. Nakoniec však všetci prítomní museli uznať, že viaceré zápasy zniesli aj prísnejšie kritéria. Vo finálovom zápase dominovala niekdajšia kadetská hráčka TOP 10 rebríčka ETTU /Európsky rebríček/ Ema Labošová, ktorá zdolala súčasnú hráčku nemeckého TSG Kaiserslautern Simonu Horváthovú. Naproti tomu ako nedôstojné vnímame správanie sa jednej zo semifinalistiek, ktorá po prehratom súboji o finále nepočkala ani na vyhodnotenie výsledkov, čím určite nepotešila množstvo ľudí podieľajúcich sa na príprave a priebehu turnaja vrátane sponzorov a návštevníkov. Pochopili by sme ešte ak by sa domov na vlak ponáhľali napr. hráči z Devínskej Novej Vsi, no do susedných 25 km vzdialených Michaloviec problém so spojmi nie je.

Hatvany príjemným prekvapením turnaja

Až do finále sa napokon dokázal prebojovať nasadený hráč číslo 6 Dominik Hatvany /STK Devínska Nová ves/. Jeho vstup do turnaja tomu však vôbec nenasvedčoval. Ako nasadený hráč sa v osemfinále stretol s domácim obranárom I. Serbákom. Víťazstvo s ním doslova vydrel, keď humenský hráč nevyužil vo štvrtom sete ani tri setbally a možnosť zabojovať o víťazstvo v piatom sete. Následne tak Hatvany dokázal poraziť aj hráčov nachádzajúcich sa v rebríčku SR omnoho vyššie, prvoligistu J. Kudreca /ŠKST Michalovce/ a v semifinále aj extra-ligistu P. Tušima /VSTK Vranov n/T/.

Obhajca titulu prešiel turnajom suverénnym spôsobom

Vo finálovom súboji bol však nad jeho sily E. Illáš /SR 9/. Hatvány sa snažil hrať na hranici maximálneho rizika, no množstvo nevynútených chýb nasvedčovalo že v tomto súboji nárok na výhru mať nebude. Kvalita Illášovho servisu a nasledujúcich záverečných úderov bola výrazne na vyššej úrovni. Erik Illáš je tak prvým hráčom, ktorý dokázal svoje víťazstvo obhájiť a v priebehu turnaja výrazne dominoval.

Podujatiu tohto typu je už v telocvični predsa len pritesno

Turnaj sa každoročne teší stále väčšej popularite. Množstvu športovcov, priaznivcov, divákov a návštevníkov už bolo jednoducho v telocvični pritesno. Do budúcnosti preto uvažujeme, že by sme podujatie tohto typu presťahovali do mestskej športovej haly, kde dokážeme zabezpečiť špičkové podmienky a vieme zabezpečiť dôstojnejšie podmienky nielen pre hráčov ale ja divákov.

Fotogaléria podujatia

Fotogaléria Slovenský červený kríž

Premiérovo aj s dvojhrou žien

Priaznivci stolného tenisu nielen na Hornom Zemplíne sa už 23. septembra 2017 môžu tešiť na ďalší ročník Memoriálu Františka Karandyšovského, ktorý nesie meno po zakladateľovi súčasného humenského stolnotenisového klubu. Mimoriadne nás teší skutočnosť, že turnaj je v tomto roku zaradený do série piatich turnajov Slovenského pohára mužov, čo sľubuje opäť vysokú hráčsku kvalitu, navyše v čase osláv 700. výročia prvej písomnej zmienky o meste Humenné. Na turnaji sa premiérovo predstaví aj kategória dvojhra žien, a tak veríme, že o divácku atraktivitu duelov núdza rozhodne nebude.

Finalista posledných dvoch ročníkov tentokrát body neobháji

Aktuálny majster Európy hráčov do 21 rokov v štvorhre, víťaz Memoriálu 2015 a finalista minulého ročníka A. Valúch sa tentokrát v Humennom nepredstaví. Vzhľadom na svetovú sériu ITTF World TOUR PLATINUM v rakúskom Linzi a jeho následné klubové povinnosti v Nemecku tak budú mať priestor o titul zabojovať aj ďalší hráči.

Favoritky v dvojhre žien sú už známe

V kategórii dvojhry žien sa v Humennom predstavia hneď tri hráčky TOP 20 SR. Medzi favoritkami na víťazstvo tak nebude chýbať Ema Labošová /STO Valaliky/, Simona Horváthová /TSG KAISERSLAUTERN/, Dáša Šinkárová či Jana Terezková /obidve ŠKST Michalovce/.

Illáš so šancou na obhajobu titulu

Vzhľadom na medzinárodné turnaje /najmä pro tour v Linzi či junior&cadet open v Slovinsku/ sa tento rok nepredstavia niektorí juniorskí reprezentanti, napr. D. Oráč či aktuálny juniorský majster Slovenska J. Zelinka. O to väčšiu šancu tak bude mať možnosť obhájiť minuloročné prvenstvo najvyššie nasadený hráč E. Illáš /SR 9/, ktorému budú konkurovať viacerí extraligoví a prvoligoví hráči.

-daf-

 


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *