Cez víkend odštartujú krajské súťaže dospelých, Humenské družstvá v 2. až 5. lige

Štyri družstvá dospelých

Už tento víkend odštartujú sezónu ostrými súťažnými štartmi aj štyri družstvá Humenských mužov. ŠKST Humenné A, B a C v druhej až štvrtej lige, ktorých riadiacom orgánom je Východoslovenský stolnotenisový zväz, ŠKST Humenné D v najvyššej oblastnej súťaži, piatej lige.

Pohyby v hráčskom kádri

Aj napriek tomu, že M. Begala mal počas letného prestupového termínu viacero reálnych ponúk, aj pre sezónu 2017/2018 bude naďalej bojovať za farby nášho klubu už tretí rok po sebe. Dlhodobo sa ukazuje, že aj napriek vyššiemu veku je stále platným a ceneným druholigovým hráčom a pre dosiahnutie úspechu toho robí maximum nielen za stolom, ale aj v príprave mimo neho. Ešte pred začiatkom letného prestupového obdobia došlo medzi s klubom STO Gajmír Brestov k dohode o prevode súťažného miesta do ŠKST Humenné, a tak sme okrem štvrtoligovej príslušnosti získali aj hráčov P. Barnišina, P. Laudu a K. Krokkera, M. Gajdoša. Až na posledne menovaného sú to všetko hráči, ktorí v Humennom v minulosti stolnotenisovo vyrástli, resp. dlhé roky za Humenné aj hrávali, P. Lauda a K. Krokker sa pritom vracajú späť po jednom roku. Aj tu preto až na malé výnimky razíme koncepciu súťažných zápasov s maximálnym počtom vlastných kmeňových hráčov a odchovancov, čo sa nám zo skúsenosti ukazuje ako najlepšia cesta pre dlhodobý a systematický rozvoj humenského stolného tenisu.

Družstvá dospelých

Rozšírením hráčskeho kádra sa tak zvýšil počet družstiev dospelých na štyri. Počet hráčov by bol aj na družstiev päť, aj tu však platí, že radšej menej a poriadne. Všetky súťaže družstiev mužov v riadiacej pôsobnosti VsSTZ sa odohrajú systémom 1. – 6., 7. – 12. po prvej polovici súťaže.

2. liga muži

Muži áčka odohrajú svoje súťažné zápasy opäť v najvyššej súťaži vsl. kraja, 2. lige. Základom družstva budú D. Stoják, M. Begala, I. Serbák a D. Fink. Dopĺňať ich budú Ľ. Lukáč a P. Novák. V uplynulej sezóne došlo k čiastočnej reorganizácii tejto súťaže a počet jej účastníkov sa znížil zo 14 na 12, kvalita tak bude celkovo vyššia. Systém súťaže predurčuje aj naše ciele. Snahou a zároveň aj úspechom bude po prvej polovici umiestnenie do prvej šestky, čo zaručuje pokojný priebeh odvetnej časti a vyhnutie sa diskusii o záchranárskych prácach. Treba objektívne priznať, že na prvú trojku pomýšľať asi nemôžeme.

3. liga muži

Družstvo ŠKST Humenné B, ktoré skončilo v uplynulej sezóne bronzové, sa predstaví v 3. lige. Kostru budú tvoriť hráči Ľ. Lukáč, P. Novák, L. Tkáč a J. Mihaľovová. Vzhľadom na povinnosti našej trénerky pri výchove mládeže možno predpokladať jej väčší zápasový výpadok. Klubové priority ohľadom budovania novej generácie však ostatní hráči rešpektujú. Pri predpokladaných záskokoch Ľ. Lukáča a P. Nováka do áčka, tak budú pre béčko k dispozícii aj V. Židzik, I. Lebloch a ďalší. Aj napriek tomu však po skončení ročníka očakávame pódiové umiestnenie.

4. liga muži

Súpiskový základ štvrtoligistov C družstva budú tvoriť V. Židzik, I. Lebloch, K. Krokker a P. Barnišin. Už teraz je však zrejmé, že z viacerých dôvodov dôjde k posunu hráčov do prvých dvoch družstiev, a tak častejšie budú v tomto družstve nastupovať aj A. Pavlotty, P. Lauda, Š. Treščák, M. Gerboc či M. Gajdoš. Vzhľadom na kvalitu hráčskeho kádra a jeho šírku budú ambície družstva siahať rozhodne na najvyššie priečky.

5. liga muži

V uplynulom ročníku sme mali po čase premiérovo svojho zástupcu aj v oblastnej súťaži, ktorý skončil na druhom mieste. Keďže oproti minulému roku došlo k zvýšeniu počtu štartujúcich družstiev v piatej lige na plný počet 12, D-družstvo bolo ako nováčik zaradené do piatej ligy. Tu budú hrávať starší hráči A. Pavlotty, P. Lauda, M. Gerboc, M. Gajdoš či Š. Nitkulinec. Jednou z ich úloh bude postupne zapracovať našu mládež, Erika Frandofera, ktorý hráva stolný tenis len necelých 10 mesiacov, a do klubu už prišiel vo veku juniora, no pravidelne ukazuje veľký záujem na sebe pracovať. Určite preto v klube vieme ponúknuť priestor a šancu každému hráčovi, ktorý to so stolným tenisom myslí vážne a prejaví seriózny záujem.

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *