1. VSPM staršie žiactvo: Najlepší v kategórii odštartovali sezónu v Humennom

Propozície 1.VSPM staršie žiactvo ŠKST Humenné 24.9.2017.pdf
Výsledky 1.VSPM starší žiaci 24.09.2017 Humenné.pdf
Výsledky 1.VSPM staršie žiačky 24.9.2017 Humenné.pdf

Päťdesiatdva účastníkov organizátorov príjemne prekvapilo

V nedeľu 24. septembra odštartovali sériu VSPM ja starší žiaci. V Humennom sa hlavnému rozhodcovi A. Pavlottymu prezentovalo 36 chlapcov a 16 dievčat. Niektorí účastníci si vybavovali registrácie SSTZ len pár dní pred podujatím, aby tak mohli svojím klubom pomôcť dosiahnuť kvalitné výsledky nielen v súťaží jednotlivcov, ale aj zbierať body do súťaže družstiev.

Množstvo zápasov dostatočne preverilo kvalitu každého hráča

Na siedmych stoloch tak hráči bojovali nielen o body do východoslovenského pohára mládeže, ale aj o vecné ceny, ktoré organizátori pre nich pripravili. Na nedostatok zápasov sa asi nemohol sťažovať nikto z prítomných, keďže keďže o umiestnenie sa hralo tak v hornom ako aj dolnom pavúku.

Sagan je predsa len fenomén…

Počas zápasu o tretie miesto dvojhry starších žiakov práve finišoval do ciela náš najlepší slovenský športovec. Po úspešnom finiši a hluku z chodby divákov obaja súperi spontánne prerušili zápas a „odbehli“ si na online prenose pozrieť víťazné gesto tourminátora, za čo si ihneď po návrate vyslúžili s výrazne prižmúrenými očami žlté karty. V ďalšom priebehu zápasu tak už boli obaja až ukážkovo disciplinovaní. Ktovie či by rovnako reagovali, ak by práve Ľ. Pištej dokázal poraziť na MS mladého Japonca.

Víťazi v oboch kategóriách si prvenstvá právom zaslúžili

V kategórii dvojhra starších žiačok síce N. Porubänová /STK Lokomotíva Košice/ prvý set stratila až nečakane ľahko, avšak v ďalšom priebehu bola jednoznačne bojovnejšou hráčkou s agresívnou útočnou hrou dokázala poraziť E. Dudovú /ŠKST Michalovce/. Päťsetový súboj obstarali aj S. Palušek s M. Hrčkom /obaja STK Lokomotíva Košice/, no ten záverečný už bol plne pod kontrolou prvého menovaného.

Na úvodnom turnaji sa predstavia starší žiaci aj žiačky

Len deň po Slovenskom pohári mužov sa v Humennom predstavia na úvodnom turnaji sezóny aj najlepší starší žiaci a žiačky východoslovenského kraja. Keďže Humenská stolnotenisová mládež sa zatiaľ nachádza ešte len v kategórii najmladších a mladších žiakov, bude to pre nich výborná príležitosť konfrontovať sa s touto hráčskou špičkou.

-daf-

Fotogaléria podujatia

 


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *