Rezerva priebežne treťoligovým lídrom

Suverénna výhra rezervy mužov

V nedeľu 9.októbra pokračovali ligové súťaže dospelých ďalšími kolami. Aj napriek neúčasti dvoch hráčov základnej zostavy si rezerva mužov v 3. lige na stoloch STŠK Tecák Vranov n/T A suverénnym víťazstvom 2:16 získala vedúcu pozíciu spomedzi treťoligového pelotónu. Body za hostí: Mihaľovová 4, Lukáč 4, Pavlotty 2, Židzik 4, 2x štvorhra.

priebežná tabuľka 3. ligy

Áčko so zmiešanými pocitmi

ŠKST Humenné A cestovalo za svojimi súpermi v zápasoch 2. kola 2. ligy do Valalík, keď sa v dopoludňajšom dueli stretlo s áčkom domácich a o 15.00 si zmeralo sily s B družstvom. V neskutočne bojovnom a dramatickom dopoludňajšom zápase sme napokon remizovali 7:7 /na sety sme vyhrali 23:27/. tento výsledok nás môže mrzieť o to viac, že tento súper rozhodne patrí medzi favoritov súťaže. Aj keď popoludňajší zápas mal byť papierovo ľahší, opak bol pravdou. Hostia dokázali pre túto sezónu postaviť dva kvalitné celky a aj keď presná polovica duelov sa hrala na päť setov, súperovi sme napokon podľahli 9:5.

STO Valaliky A – ŠKST Humenné A 7:7 /body za hostí: Stoják 2,5, Fink 2, Begala 2, Serbák 0,5/
STO Valaliky B – ŠKST Humenné A 9:5 /body za hostí: Stoják 2,5, Serbák 1,5, Fink 1/

priebežná tabuľka 2. ligy

V konfrontácii s vrcholovým ženským stolným tenisom sme neuspeli

Zaujímavé bolo najmä porovnanie našich hráčov v konfrontácii so špičkovými hráčkami slovenského stolného tenisu. Keďže pravidlá súťaže umožňujú aj štart žien v súťažiach mužov, toto pravidlo naplno využili domáci hráči Valalík. Za A družstvo tak nastúpila aktuálne 10. hráčka Slovenského rebríčka žien Simona Horváthová a reprezentantka SR do 21 rokov, v B družstve Valalík naopak aktuálne absolútna líderka žien do 21 a dlhoročná slovenská reprezentantka Ema Labošová. Aj napriek tomu, že takmer všetky zápasy boli vyrovnané a hrali sa na maximálny počet piatich setov, bilancia po skončení bola jednoznačná 5:1 v prospech domácich. Treba však objektívne priznať, že medzinárodné skúsenosti a počet tréningových jednotiek ako aj technickú kvalitu úderov nebolo možné prehliadnuť ani akokoľvek spochybňovať.

20161009_164149
Na snímke: Ema Labošová /Valaliky/ v zápase proti M.Begalovi /ŠKST Humenné/ zvíťazila 3:1

Zbierajú prvé skúsenosti

Svoj premiérový zápas v drese dospelých v oblastnej súťaži mužov 6. lige majú za sebou aj mladí hráči J. Šudík a K. Rada, keď céčko mužov privítalo na domácich stoloch hostí z STO Kolonica-Ladomírov B. Aj napriek tomu, že súperi boli nad ich sily a nedokázali získať ani jediné víťazstvo, prvé zápasy v tejto súťaži boli pre nich určite neoceniteľnou skúsenosťou.
ŠKST Humenné –  STO Kolonica-Ladomírov B 6:12, body za domácich: M.Geboc 4,5, Š. Nitkulinec 1,5.

– daf –

 


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *