Po záverečnom kole Humenskej školskej stolnotenisovej ligy sme ocenili najlepších

Druhý ročník máme úspešne za sebou

Len pred niekoľkými dňami sme záverečným šiestym kolom úspešne ukončili už druhý ročník Humenskej školskej stolnotenisovej ligy. Okrem ocenení za dané kolo sa bezprostredne po skončení uskutočnilo aj vyhodnotenie celého súťažného ročníka a boli odovzdané ceny za celkové poradie. Keď sme pred dvoma rokmi spúšťali tento projekt, mali sme aj trochu obavy, ako budú na túto súťaž reagovať zástupcovia jednotlivých škôl. Potvrdilo sa však, že záujem o stolný tenis na školách rastie. Podľa štatistiky sa do tohto ročníka zapojilo spolu sedem základných škôl, ktoré reprezentovalo spolu až 66 hráčov.

Medzi jednotlivcami zvíťazili Mitrík a Frandoferová

Podľa predpokladov sa celkovými víťazmi v jednotlivcoch stali S. Frandoferová /ZŠ SNP Humenné/ a J. Mitrík /ZŠ Modra n/C/. Spomedzi družstiev si medzi dievčatami prvenstvo vybojovali ZŠ Kudlovská, u chlapcov dominovalo družstvo ZŠ Modry n/C, ktoré jednoznačne dominovalo počas celého súťažného ročníka.

Stolnotenisové krúžky sa na školách úspešne rozvíjajú

Základné školy tak konečne majú dlhodobú súťažnú platformu, ktorá sa v tomto školskom roku odohrala až na šesť kôl, pričom počet štartujúcich z jednotlivých škôl nie je nijako obmedzený. Popri dlhoročne kvalitne fungujúcich krúžkov stolného tenisu napr. na ZŠ Jána Švermu sa nám však podarilo aspoň malou časťou podporiť fungovanie stolnotenisového krúžku napr. na ZŠ Dargovských hrdinov. Samozrejme, že najväčšiu zásluhu na tom majú vedúci jednotlivých krúžkov, avšak aby detí napredovali, potrebujú si svoje zručnosti konfrontovať s inými hráčmi. Práve pre detí z takýchto krúžkov je určená takáto súťaž.

Máme záujem zapojiť čo najviac škôl aj z priľahlých obcí

Našim záujmom je, aby sa do tejto súťaže zapojilo čo najviac detí. Súťaž nie je vyhradená výlučne len pre detí z humenských škôl. Aj túto sezónu sa do nej zapojili napr. deti z Modry n/C či Udavského. A keďže v regióne je určite dostatok detí so záujmom športovať, je len na jednotlivých riaditeľoch škôl, či sa do súťaže už v budúcom ročníku zapoja aj ďalšie školy z Humenného a priľahlých obcí.

kompletné výsledky tu
https://www.sksthe.sk/humenska-skolska-stolnotenisova-liga/

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *