Naše mladé nádeje sa predstavili v Ružomberku, vo Vrútkach a vo Valalikoch

Dnes sa naše mladé stolnotenisové nádeje rozbehli po Slovensku na posledné slovenské a východoslovenské bodovacie turnaje v rôznych kategóriách.

Na štvrtom a zároveň poslednom celoslovenskom pohári mládeže (SPM) najmladších žiakov v Ružomberku medzi sebou zabojovalo o posledné body do rebríčka spolu 81 chlapcov z celého Slovenska. Náš klub v Ružomberku reprezentovalo celkom 8 hráčov.

Marko Firko, Tobiáš Petro, Teo Golembiovský, Samuel Lebloch, Viktor Felc, Vladimír  Černiga, Mirko Veľas a Matias Humeník

Naši chlapci: Marko, Tobiáš, Teo, Samko a Viktor postúpili zo svojich skupín medzi najlepších 64 hráčov do hlavného  pavúka, čím potvrdili svoje postavenie v skupinách. Postup medzi najlepších 32 hráčov už bol nad ich sily.

Tobiáš Petro prehral 0:3, čo síce vyzerá ako hladká porážka, ale zo všetkých našich chlapcov mal najbližšie k postupu do ďalšieho kola, aj keď v koncovkách setoch ťahal stále za kratší koniec (9:11, 11:13,14:16), bol to veľmi vyrovnaný zápas s Matejom Cvikom zo Šurian. Pevne veríme, že zvýšeným úsilím v tréningovom procese a pravidelnou konfrontáciou so celoslovenskou konkurenciou, takéto konštatovanie nabudúce nebude potrebné. Matias Humenik odohral len jeden zápas, pretože zdravotný stav mu už viacej nedovolil, aby pokračoval v bojoch a svoj ďalší zápas musel skrečoval. Prajeme mu skóre uzdravenie.

http://turnaje.sstz.sk/turnaj/4-spm-najmladsi-ziaci-ruzomberok

Dievčatá Zuzka Veľasová  a Miška Dudová  cestovali o trošku ďalej na západ, do Vrútok na poslednú SPM najmladších žiačok zatiaľ iba zbierať zápasové skúsenosti medzi 70 dievčatami z celého Slovenska.

http://turnaje.sstz.sk/turnaj/4-spm-najmladsie-ziacky-tj-lokomotiva-vrutky-499

Naši dorastenci: Marek Gibas, Michal Šalata, Radko Pančišin, Peter Černiga a Samo Staško  bojovali vo Valalikoch na poslednom turnaji zaradeným do VSPM.

Miško, Marek a Radko postúpili zo svojich  skupín do hlavného pavúka, kde nakoniec celkovo skončili na 9 – 16 mieste.

Peter Černiga neúspešne zabojoval o finále v pavúku útechy.

http://turnaje.sstz.sk/turnaj/4-vspm-dorast-sto-valaliky-15-4-2023

Všetkým  našim športovcom ďakujeme, že bojovali, reprezentovali klub a zbierali cenné skúsenosti na ďalšie turnaje.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *