II.kolo Humenskej školskej stolnotenisovej ligy

6. ročník Humenskej školskej stolnotenisovej ligy dnes pokračoval II. kolom. Opäť sme privítali rekordnú účasť žiakov. Do telocvične na ZŠ Kudlovskej si prišlo zašportovať spolu 124 chlapcov a dievčat zo šiestich základých škôl z okresu Humenné. Tak ako predchádzajúci ročník aj v tomto roku medzi nás prišli žiaci zo ZŠ v Modrej nad Cirochou.

Na úvod turnaja sa prihovorila a privítala všetkých účastníkov riaditeľka ZŠ Mgr. Škerliková, ktorej ďakujeme za stálu podporu a priazeň tomuto peknému športu.

Rozhodcovská dvojica rozdelila chlapcov a dievčatá do dvoch vekových kategórií, ročník narodenia 2012 a mladší a 2011 a starší.

V kategórii starších chlapcov výborne zahral Adamko Stoják (ZŠ Hrnčiarska), ktorý dnes nenašiel premožiteľa, stal sa víťazom tejto kategórie a oplatil tak prehru Petrovi Černigovi (ZŠ Kudlovská) z I. kola.

U dievčat sa prekvapenie nekonalo a svoju dominanciu potvrdila Nela Dadejová zo ZŠ Kudlovská, keď v opakovanom finále znova porazila Vanesu Škutovú (ZŠ J. Švermu).

V mladších kategóriách, teda najmladších chlapcov si predchádzajúci finalisti Teo Golembiovský (ZŠ J. Švermu) a Tobiáš Petro (ZŠ Kudlovská) vymenili poradie.

V najmladších dievčatkách si Zuzka Veľasová opäť poradila s Miškou Dudovou, obidve zo ZŠ Kudlovská.

Kompletný výsledkový servis II. kola Humenskej školskej ligy, vrátane skupinovej a vyraďovacej časti nájdete na stránke:

http://turnaje.sstz.sk/turnaj/humenska-skolska-stolnotenisova-liga-ii-kolo

Poradie po II. kole

V kategórii chlapcov na prvom mieste sú plece pri pleci Adam Stoják a Peter Černiga, tretie miesto si drží Marek Benej.

U dievčat suverénne vedie dvojnásobná víťazka Nela Dadejová, na druhom mieste je zatiaľ jej tradičná finálová súperka Vanesa Škutová. Tretia, tak ako v obidvoch kolách je Simona Lipová.

V najmladších kategóriách u chlapcov je to opäť duo Tobiáš Petro a Teo Golembiovský, tretím v poradí je Marko Firko.

Najmladším dievčatkám vládne Zuzka Veľasová, ktorú v tesnom závese nasledujú Miška Dudová a Natálka Milčáková.

Keďže je to zároveň súťaž základných škôl, pridávam výsledky aj tejto kategórie.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *