Dadejová ziskom bronzu na 2. VSPM potvrdila svoj tohto sezónny výkonnostný rast

Zoznam prihlásených_2.VSPM_najmladší_žiaci_16.12.2017_ŠKST_Humenné.pdf
Zoznam prihlásených_2.VSPM_najmladšie_žiačky_16.12.2017_ŠKST_Humenné-1.pdf
Skupiny-3členné-dievčatá.pdf
Skupiny-4členné-dievčatá.pdf
Skupiny-4členné-chlapci.pdf
Skupiny-5členné-chlapci.pdf
Utecha-dievčatá.pdf
Utecha-chalpci.pdf
Pavúk-dievčatá.pdf
Pavúk-chlapci.pdf
Konečné-výsledky-dievčatá.pdf
Konečné-výsledky-chlapci.pdf

Východoslovenský pohár mládeže pokračuje druhým kolom

V sobotu 16.decembra pokračuje Východoslovenský pohár mládeže v kategórii najmladších žiakov svojím druhým kolom. Tentokrát sa najlepší hráči v tejto kategórii /2007 a mladší/ predstavia na stoloch ŠKST Humenné. Klubové farby domáceho klubu tak bude hájiť až osem vlastných odchovancov N. Dadejová, P. Černiga, J. Grecová, D.  Drozd, E. Marcinčáková, L. Sokolovič, A. Stoják /na úvodnom foto/ a F. Džugan. Najväčšie šance na dosiahnutie dobrého výsledku majú N. Dadejová  a P. Černiga, ktorí na z prvého turnaja sezóny obhajujú štvrté, resp. piate miesto.

Hráči regionálneho výberu potvrdili svoje kvality

Hlavnému rozhodcovi sa prezentovalo spolu 19 chlapcov a 11 dievčat. V kategórii najmladších žiačok jednoznačne podľa očakávania dominovala slovenská reprezentantka M. Bitóová /ŠKST Michalovce/, ktorá stratila svoj prvý set až vo finálovom dueli so S. Boháčovou /VSTK Vranov nad Topľou/. Prítomných divákov určite potešil výkon domácej hráčky N. Dadejovej, ktorá v dramatickom zápase o tretie miesto porazila D. Kolesárovú /KAC Jednota Košice/ a rovnakým skóre jej vrátila porážku zo základnej skupiny. Medzi chlapcami nedokázal pozíciu prvého nasadeného hráča obhájiť J. Mitrík, ktorý vo finále až nečakane ľahko podľahol L. Sepešimu /STO Valaliky/ a potvrdilo sa, že pasívnou hrou na tejto úrovni už hráč svojho súpera zdolá len veľmi ťažko. Na treťom mieste skončil F. Cirák /Fortuna Kežmarok/. Okrem M. Bitóovej, ktorá je reprezentantkou SR /tí majú vlastné sústredenia/ sú všetci ostatní medailisti členmi regionálneho výberu východného Slovenska najmladších žiakov a svojimi výkonmi túto nomináciu aj potvrdili.

V kategórii najmladších majú najširšiu základňu kluby zo Zemplína

Pri pohľade na prezenčnú listinu je potešiteľné, že až 24 z 30 hráčov /chlapci 15/19, dievčatá 9/11/ si prišlo o body do východoslovenského pohára zabojovať práve zo zemplínskych klubov /Humenné, Vranov n/T, Michalovce, Belá n/C, Vyšný Žipov, Parchovany, Trebišov/. Na jednej strane je to výborná prezentácia výchovy mládeže a spolupráce týchto klubov navzájom /napr. v projekte regionálnych kempov/, no na druhej strane to určite svedčí o nedostatočnej práci s výchovou mládeže v kluboch ostatných okresoch východného Slovenska. Nebyť hráčov Košíc a okolia, väčšina ktorých je združená na športovom gymnáziu, by tak táto VSPM vyznela ako majstrovstvá Zemplína.

-daf-

Fotogaléria

Straty a nálezy


kontakt /0907 945 370/


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *