Humenčania získali spolu 16 medailí

Medailová žatva z majstrovstiev oblasti

Dňa 20. mája sa Belej n/C uskutočnili majstrovstvá oblasti /Humenné, Snina, Medzilaborce/ v stolnom tenise žiactva v kategórii najmladších /2006 a mladší/, mladších /2004 a mladší/ a starších /2002 a mladší/ žiakov. Majstrovstiev sa zúčastnila aj 11 členná výprava mladých stolnotenistov klubu ŠKST Humenné. Aj keď okrem dvoch hráčov sa týchto majstrovstiev zúčastnili hráči ŠKST ako najmladší žiaci, vôbec nestratili a odviezli si domov spolu šestnásť medailí.

Dievčatá brali takmer všetko

Naše dievčatá najmä zásluhou E. Behúnovej a S. Frandoferovej absolútne ovládli kategóriu najmladších a mladších žiačok, zásluhou druhej menovanej hráčky sa im podarilo získať aj bronz v kategórii starších žiačok a nebyť jej nešťastnej prehry s A. Kuráňovou 2:3 by sme aj v tejto kategórii siahali po striebre. Keďže však S. Frandoferová je ešte len mladšou a E. Behúnová najmladšou žiačkou, veríme že zlaté medaily aj v tejto kategórii si na nich počkajú možno už na budúci rok.

N. Dadejová príjemným prekvapením turnaja

Veľmi príjemným prekvapením boli výkony našej najmladšej hráčky N. Dadejovej /2008/, ktorá si v kategórii najmladších žiačok okrem jej skúsenejšej oddielovej kolegyne E. Behúnovej až nečakane ľahko poradila so všetkými ostatnými súperkami, s ktorými nestratila ani jeden jediný set. Navyše, bronz pridala aj v kategórii mladších žiačok. Keďže do klubu prišla len začiatkom tejto sezóny, ukazuje sa, že v Humennom vyrastá ďalšia perspektívna stolnotenisová nádej.

Chlapci očakávania splnili

Aj keď chlapci ešte na zlato v žiadnej kategórii nedosiahli, svojimi výkonmi potvrdili svoje súčasné postavenie v rebríčkoch SR. Finále najmladších žiakov dopadlo úspešnejšie pre J. Mitríka, a treba objektívne uznať že aj keď M. Gibas /ŠKST Humenné/ v tomto súboji podal zodpovedný a bojovný výkon, súper robil menej chýb a zaslúžene vyhral. Pozície humenčanov potvrdil v tejto kategórii tretím miestom ešte A. Marcinčák. Najmladším členom humenskej výpravy bol D. Drozd /2010/, ktorý sa zúčastnil vôbec svojho prvého turnaja.

S rastúcim trendom kvality vyslovujeme spokojnosť

Viaceré výkony tak chlapcov ako aj dievčat naznačili, že súčasný trend rozvoja klubu zameraného prioritne na rozvoj mládežníckej zložky je správny. Kým v predchádzajúcom roku 2016 si z týchto majstrovstiev doniesli hráči ŠKST Humenné medailí šesť, tento rok to už bolo šestnásť. Klub pritom priebežne počas celého roka prijíma nových členov, a tak už možno rok získajú cenné kovy ďalší hráči. Mimoriadne potešiteľná bola aj účasť rodičov našich mladých hráčov. Svojim záujmom o výkony ich ratolestí tak nepochybne vytvárajú kvalitné zázemie pre ich ďalší výkonnostný rast.

Výsledky

Dvojhra najmladšie žiačky:
1. miesto: E. Behúnová /ŠKST Humenné/
2. miesto: N. Dadejová /ŠKST Humenné/
3. miesto: J. Grecová /ŠKST Humenné/

Dvojhra najmladší žiaci:
2. miesto: M. Gibas /ŠKST Humenné/
3. miesto: A. Marcinčák /ŠKST Humenné/

Dvohra mladšie žiačky:
1. miesto: S. Frandoferová /ŠKST Humenné/
2. miesto: E. Behúnová /ŠKST Humenné/
3. miesto: N. Dadejová /ŠKST Humenné/

Dvojhra mladší žiaci:
3. miesto: M. Gibas /ŠKST Humenné/

Dvojhra staršie žiačky:
3. miesto: S. Frandoferová /ŠKST Humenné/

Štvorhra žiačky:
2. miesto: S. Frandoferová, E. Behúnová /ŠKST Humenné/
3. miesto: N. Dadejová, J. Grecová /ŠKST Humenné/

Štvorhra žiaci:
3. miesto: K. Rada, M. Gibas /ŠKST Humenné/

-daf-

Fotogaléria podujatia

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *