2. VSPM najmladšieho žiactva Humenné 2016

Najmladší žiaci východného Slovenska opäť v Humennom

V sobotu 3. decembra 2016 sa uskutoční druhé kolo východoslovenského pohára najmladších žiakov /2006 a mladší/ v stolnom tenise. Takmer po roku sa tak východoslovenská špička najmladšej stolnotenisovej generácie predstaví opäť v telocvični ZŠ Kudlovská v Humennnom. Tituly z 1. VSPM obhajujú Samuel Palušek /STK Košice-Čaňa/ a Nina Némethová /STO Valaliky/.

Propozície_2.VSPM_najmladšie_žiactvo_ŠKST_Humenné_3.12.2016.pdf
Zoznam_prihlasených_2.VSPM_najmladší_žiaci_3.12.2016_Humenné.pdf
Zoznam_prihlasených_2.VSPM_najmladšie_žiačky_3.12.2016_Humenné.pdf
Výsledky_2.VSPM_najmladší_žiaci_3.12.2016_Humenné.pdf
Výsledky_2.VSPM_najmladšie_žiačky_3.12.2016_Humenné.pdf

Víťazi suverénne potvrdili svoje súčasné pozície

Po skončení turnaja opäť konštatujeme, že u najmladších žiakov si na východnom Slovensku vedúce pozície neotrasiteľne držia S. Palušek /STK Košice-Čaňa, SR 2/, a N. Némethová /STO Valaliky, SR 5/. Nikto z ich súperov im počas celého priebehu nedokázal vážnejšie konkurovať a o absolútnej dominancii S. Palušeka svedčí aj odovzdaný výkon T. Terezku /ŠKST Michalovce, SR 5/, ktorý vo finálovom súboji /s výnimkou prvého setu/ akoby ani sám neveril, že môže svojho súpera vážnejšie potrápiť.

Pod vplyvom emócii dostala stolnotenisová raketa aj krídla

Keďže nasadený hráč č. 3 T. M. Sekera /SR 10/ zaváhal už v skupinovej fáze a do vyraďovacích bojov postúpil z druhého miesta, už vo štvrťfinále sa stretol s dvojkou turnaja T. Terezkom /ŠKST Michalovce/. A práve tento súboj patril medzi to najlepšie, čo hráči ponúkli – bojovnosť, emócie, nasadenie, prekvapivé zvraty a hlavne divácku atraktívnosť. Keď sa T. M. Sekera ujal priebežného vedenia už 2:0 na sety a 10:5 v treťom, pravdepodobne už nikto z prítomných nepochyboval o istom semifinalistovi. Za tohto stavu však nedôrazným odohraním troch loptičiek v rade ponúkol svojmu súperovi šancu na zvrat v stretnutí, a ten ju aj dokonale využil ziskom tretieho a štvrtého setu pomerom 14:12 a 17:15. Terezka napokon doviedol súboj do víťazného konca a tak nečudo že po viac ako desiatich nepremenených mečboloch turnajovej trojky dostala jeho raketa na malý okamih aj krídla.

img_9660-kopia

Majcher prekvapil nie len umiestnením ale aj hrou

Príjemným prekvapením dňa boli výkony D. Majchera /SŠK Poproč/. Ten už v skupinovej fáze dokázal poraziť T. M. Sekeru a v ďalšom priebehu potvrdil, že sa vôbec nejednalo o náhodné víťazstvo. Skôr ako jeho celkové umiestnenie na pódiu však zaujala jeho agresívna /nie však bezhlavá/ útočná hra, ktorej nechýbal na hráča tohto veku miestami až neskutočný cit pre zahranie loptičky v kritických situáciách, čím len potvrdil staré známe, že stolný tenis sa hraje aj hlavou.

Domáci klub u chlapcov iba vo finále útechy

Miestami ustráchaným či zakríknutým dojmom pôsobili hráči domáceho klubu. Napriek tomu, že nepotrebovali obhajovať medailové pozície z predchádzajúceho VSPM /s výnimkou E. Behúnovej/ až nepochopiteľne nedokázali do súťažných zápasov preniesť hodiny strávené počas tréningového procesu. Maximom bolo preto finále útechy, v ktorom M. Gibas /ŠKST Humenné/ nestačil na I. Filčáka z STK Košice-Čaňa a obsadil tak celkové 12. miesto. Rozhodne pozitívom však bolo, že spomedzi všetkých klubov sme mali najväčšie zastúpenie čo do počtu prihlásených hráčov, čo do budúcnosti dáva sľubnú perspektívu pre rozvoj humenského mládežníckeho stolného tenisu.

Behúnová v zápase o pódium neuspela

Miernym sklamaním pre domácich divákov asi bola prehra E. Behúnovej /ŠKST Humenné, SR 24/, ktorá v priamom súboji o tretie miesto už po niekoľkýkrát v tejto sezóne opäť neuspela proti S. Boháčovej /VSTK Vranov n/T, SR 27/. Aj napriek tomu, že herne medzi týmito súperkami nie je badateľný výkonnostný rozdiel, domáca hráčka svoj recept na úspech v ich vzájomnom súboji ešte len stále hľadá.

Fotogaléria podujatia

– daf –

 

 

Kudlovská 2790, 066 01 Humenné, Slovensko
Kudlovská 2790, 066 01 Humenné, Slovensko
ZÍSKAŤ TRASU


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *