Z majstrovstiev východu najmladších žiakov kovy so strieborným a bronzovým leskom

Právo účasti si vybojovalo 21 chlapcov a 13 dievčat

V nedeľu 13. mája 2018 sa v Humennom uskutočnili majstrovstvá východného Slovenska najmladšieho žiactva /2007 a mladší/. Účasť na tomto záverečnom turnaji pod záštitou východoslovenského stolnotenisového zväzu v tejto kategórii si podľa výsledkov v celej sezóne vybojovalo 21 chlapcov a 13 dievčat. Medzi nimi bolo aj sedem hráčov ŠKST Humenné – P. Černiga, L. Sokolovič, D. Drozd, A. Stoják, N. Dadejová, J. Grecová a E. Marcinčáková.

Dadejová a Černiga na stupňoch víťazov

Podľa papierových predpokladov boli humenskými želiezkami najmä P. Černiga a N. Dadejová. Kým P. Černiga ako druhý nasadený v skupine B po nepochopiteľnom zakopnutí so štvorkou D. Kavuľom zo Svidníka zo základnej skupiny nepostúpil, N. Dadejová svoje postavenie štvrtej nasadenej hráčky na celom turnaji potvrdila a bez prehry suverénne svoju skupinu vyhrala. Následne ešte v K.O. porazila T. Jakubovú /Športklub MSS Prešov/ a až v boji o finále ju zastavila N. Némethová /STO Valaliky/, aktuálne tretia hráčka rebríčka SR, ktorá si vo finále dokázala poradiť aj so slovenskou jednotkou M. Bitóovou /STK Lokomotíva Košice/. Spolu so S. Boháčovou z Vranova ešte k bronzu pridala aj striebornú medailu zo štvorhry. Napriek tomu, že P. Černiga sa do bojov o medaily v dvojhre nezasiahol, čiastočne si to vynahradil vo štvorhre, keď si so svojim spoluhráčom R. Olejníkom /STO Valaliky/ vybojovali bronzové medaily. Oba tieto páry /Dadejová, Boháčová a Černiga, Olejník/ sa navyše už koncom mája predstavia spolu ako družstvá aj na prestížnom Prague OPEN. Pozitívnym prekvapením boli tiež výkony J. Grecovej /ŠKST Humenné/, ktorá už v piatok 11. mája druhým miestom v 2. kole humenskej školskej stolnotenisovej ligy potvrdila aktuálne zlepšujúce sa výkony. Tá dokázala v skupine prekvapivo hladko 3:0 poraziť aj druhú nasadenú A. Paľkovú z Vranova,  s ktorou následne už ako partnerkou v štvorhre po prehre v nešťastnom v štvrtom sete proti  dvojici z Vyšného Žipova siahali na bronzové medaily.

Možno o rok

Humenčania síce tentokrát zlato nezískali, ale treba objektívne povedať, že tá najvyššia priečka bola ešte nad naše sily. Výrazným pozitívom však bolo, že kým N. Dadejová sa v tejto kategórii predstaví ešte aj v budúcej sezóne, všetky ostatné hráčky na stupni víťazov v dvojhre prechádzajú po skončení sezóny o kategórii vyššie. A keďže najmladším žiakom bude na budúci rok aj P. Černiga, najmä v mixe tak môže byť budúca sezóna v znamení tých najvyšších ambícií.