Vo finále družstiev starších žiačok východného Slovenska tentokrát bez medaily

Právo účasti mali len štyri najlepšie tímy

V nedeľu 7.apríla sa v športovej hale vo Valalikách uskutočnil záverečný finálový turnaj družstiev starších žiačok východného Slovenska. Právo účasti si vybojovali prvé štyri trojčlenné družstvá podľa výsledkov dosiahnutých z VSPM v priebehu celej sezóny. Humenčanov môže tešiť, že po dlhej dobe sa ho zúčastnili aj dievčatá ŠKST Humenné v zložení S. Frandoferová, E. Behúnová a N. Dadejová.

Hralo sa o miestenky na majstrovstvá Slovenska

Napriek tomu, že humenské hráčky nastupovali s hendikepom 0 bodov /po základnej časti si do finálového turnaja preniesli družstvá 3,2,1 a 0 bodov podľa umiestnenia na 1. až 4. mieste/, pokúsili sa zabojovať aspoň o bronzové medaily. V súboji s tretím družstvom Slovenskej Vsi po základnej časti však naše dievčatá neuspeli a podľahli im 3:7 /Behúnová 2, Frandoferová 1/. Vzhľadom na predchádzajúcu remízu Slovenskej Vsi s Michalovcami by však našim tretie miesto nezabezpečilo ani prípadné víťazstvo. Miestenky na záverečný finálový turnaj Slovenska družstiev si vybojovali Valaliky a Slovenská ves.

tabulka-starsie-ziacky.pdf

Možno sa dočkáme o rok či dva

Napriek zisku štvrtého miesta však do budúcna treba vnímať účasť v tomto turnaji pozitívne. Dievčatá získali cenné skúsenosti a vzhľadom na to, že vekom sú všetky ešte len mladšie, resp. najmladšie žiačky možno predpokladať, že o rok, či dva donesú z tohto záverečného turnaja aj nejakú medailu.

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *