Festival stolného tenisu ukázal, že záujem ľudí o šport sa neustále zvyšuje

Slávnostné otvorenie za účasti vedenia mesta

V dňoch 6. až 7. apríla 2018 sa Humenné po prvýkrát zapojilo do celosvetového dňa stolného tenisu pod záštitou medzinárodnej stolnotenisovej federácie ITTF. Jedným z 15 podporených projektov Slovenského stolnotenisového zväzu bol aj festival stolného tenisu, ktorý organizátori v hlavnom meste Horného Zemplína naplánovali ako 36 hodinový maratón. Festival otvorili zástupca primátorky mesta Humenné Ing. arch. Ondrej Semanco, prednosta Okresného Úradu v Humennom Ing. Ondrej Múdry, riaditeľka ZŠ Kudlovská Mgr. Paulína Škerlíková, člen VV SSTZ a zároveň predseda komisie masového rozvoja a školského športu SSTZ JUDr. Daniel Fink.

Množstvo plánovaných podujatí

Organizátori pre návštevníkov festivalu pripravili množstvo zaujímavých podujatí. Začalo sa úvodným kolom Humenskej školskej stolnotenisovej ligy základných škôl, pokračovalo sa turnajom seniorov, následne sa v podvečer dostali k stolu aj zástupcovia jednotlivých farností. Nočné hodiny patrili registrovaným hráčom, hneď ráno 7. apríla si svoje sily zmerali vo vzájomných stretnutiach rodičia a deti, po nich sa stolným tenisom zoznámili aj zástupcovia OZ róm Podskalky. Na svoje si prišli aj deti zo špeciálnej školy na Komenského ulici v Humennom. Vzhľadom na rozsah jednotlivých podujatí budeme v najbližších dňoch pripravovať sériu viacerých článkov.

Sprievodné akcie lákali najmä deti, rozdalo sa 100 tričiek

Počas priebehu celého podujatia bolo k dispozícii množstvo sprievodných podujatí ako podpis tričko, maľovanie obrovskej rakety, hra na mini fun stoloch, stolnotenisový robot, účastnícke diplomy pre každého, tričká s logom svetové dňa, ukážky stolnotenisovej literatúry SSTZ /knihy, časopisy/, ukážky edičnej činnosti ŠKST Humenné, možnosť inštruktáže s kvalifikovaným trénerom, či sparing vo forme mládeže domáceho klubu.

Rozdiel medzi najmladším a najstarším aktívnym účastníkom bol 76 rokov

Potešiteľné bolo, že podujatia sa nezúčastnili nadšenci stolného tenisu len z Humenného, ale do telocvične ZŠ Kudlovská si našli cestu aj cezpoľní. Vekový rozdiel medzi najstarším aktívnym účastníkom, ktorý sa zapojil do turnaja dôchodcov F. Jakubovom a najmladšou A. Kontuľovou bol takmer 76 rokov. Tá na stoličke prisunutej k stolu za pomoci trénera a sparinga, ktorý pomáhal nahadzovať dokázala odbiť loptičku na druhú stranu niekoľko desiatok-krát. Úplne najmladším účastníkom, ktorý si atmosféru vychutnával ešte len z perinky bol D. Dadej.

Mediálna propagácia sa osvedčila

Organizátori nezanedbali aj mediálnu propagáciu podujatia, čo sa však pozitívne osvedčilo. Len pár minút pred slávnostným otvorením bol na rádiu Regina odvysielaný živý vstup. A čuduj sa svete, na základe toho napr. sadol na vlak a podujatie prišiel podporiť aj aktívny senior z Michaľian, čo je 70 kilometrov. Pripravené plagáty, či video-pozvánka v Humenskej televíziu tiež urobili svoje. Viacerí sa tiež potešili následnej sumárnej reportáži rádia Regina odvysielanej v utorok 10.apríla popoludní, či hodnoteniu podujatia opäť v HN TV. Informácia na webových stránkach mesta Humenné, klubovej stránke a ďalších weboch tiež zohrali rolu.

Podujatie dalo organizátorom poriadne zabrať

Vzhľadom na rozsah aktivít, bolo nutné zabezpečiť aj širší organizačný tím zložený tak zo zástupcov klubu, pomohli aktívni seniori či rodičia mladých hráčov, pomocnú ruku podala aj ZŠ Kudlovská. Každému dobrovoľníkovi, ktorý zabezpečoval priebeh podujatia preto treba vysloviť veľkú vďaku. Do budúcna je však zrejmé že tento tím sa bude musieť ešte viac rozšíriť. Podujatie možno celkovo hodnotiť ako vydarené, cieľom bolo zapojiť viaceré skupiny obyvateľov, čo sa aj podarilo. Ešte v priebehu podujatia sa do krúžku stolného tenisu nahlásilo viacero mladých nádejí, ktoré sa následne aj zúčastnili svojich prvých tréningov.

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *