Staršie žiačky si pod Tatrami vybojovali líderskú pozíciu družstiev aj jednotlivcov

O medaily sa bojovalo tentokrát v Spišskom Štvrtku

V sobotu 29. februára pokračoval východoslovenský pohár mládeže starších žiakov a žiačok ďalším kolom pod tatrami v Spišskom Štvrtku za účasti 57 štartujúcich. Humenská výprava mala spolu deväť členov, päť chlapcov /M. Šalata, A. Marcinčák, R. Pančišin, M. Gibas a A. Baláž/ a štyri dievčatá /S. Frandoferová, N. Dadejová, V. Škutová a E. Marcinčáková/.

Dadejová potvrdila stabilitu výkonov, Frandoferová výkonnostný rast

Hodnotné výkony podali najmä naše dievčatá. Frandoferová nestačila až vo finále na neskoršiu víťazku N. Némethovú, Dadejová potešila bronzom, keď v boji o pódium zdolala členku reprezentačného tímu minikadetiet L.A. Guassardo. Tieto výkony im zabezpečili priebežnú líderskú pozíciu družstiev, Frandoferová sa stala priebežnou líderkou jednotlivcov starších žiačok. V tejto sezóne zaznamenala výraznejší výkonnostný rast, keď sa posunula už na 14. miesto priebežného rebríčka SR.

Družstvo starších žiačok priebežným lídrom

Kvalitné výkony našich dievčat v kategórii jednotlivcov sa odzrkadľujú aj v súťaži družstiev. Po tretej VSPMke sa tak humenčanky stali priebežnými lídrami celkovej klasifikácie družstiev. Táto skutočnosť nám dáva dobrú pozíciu pre záverečný finálový turnaj družstiev východného Slovenska, z ktorého prvé dve družstvá postupujú na majstrovstvá Slovenska družstiev.

Traja starší žiaci v TOP pätnásť

Spomedzi chlapcov sa v konkurencii štyridsaťdva starších žiakov najviac presadil trojlístok M. Šalata /10. miesto/, A. Marcinčák /11. miesto/ a R. Pančišin /13. miesto/. Týmito výkonmi si družstvo starších žiakov zabezpečilo priebežne bronzovú priečku spomedzi doteraz sedemnástich klasifikovaných družstiev.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *