Bronz z majstrovstiev kraja najmladších žiakov

Východoslovenská previerka kvality

Previerka kvality hry najmladších hráčov, r. 2005 a mladší, sa uskutočnila práve v telocvični domovského stánku ŠKST Humenné na ZŠ Kudlovská. Pridelenie práva zorganizovať tento turnaj výkonným výborom VsSTZ vnímame ako ocenenie začínajúcej práce výchovy mladých humenských stolnotenisových talentov.

Budujeme novú hráčsku generáciu

Keďže po viacerých rokoch stagnácie nám v Humennom opäť vyrastá nová stolnotenisová generácia hráčov, niet sa čomu čudovať, že spomedzi všetkých družstiev sme mali najsilnejšie zastúpenie 11 hráčov /8 chlapcov a 3 dievčatá/. Je však pravda, že vzhľadom na obdobie, ktorému sa tieto deti tréningu venujú, sme si žiadne ambície na medailové umiestnenia ešte nekládli.

Ocenenia si prevzali aj víťazi VSPM

Celkovo sme na siedmych stoloch privítali 42 najlepších hráčov a hráčok Prešovského a Košického kraja v doprovode ich trénerov a rodičov. Hneď v úvode majstrovstiev odovzdala delegátka VsSTZ M. Brúderová, dlhoročná predsedníčka VsSTZ ocenenia pre víťazov VSPM, ktorú v kategórii chlapcov získal S. Palušek /STK Košice-Čaňa/, medzi dievčatami skončila prvá M. Šinkárová /ŠKST Michalovce/.

Nečakaný úspech

Zaznamenali sme ho vo štvorhre najmladších žiačok, keď si naša Julka Grecová spoločne s Biankou Ďurišovou /STO Slovenská Ves/ vybojovali bronzové medaily. Medzi dievčatami skončili z našich najlepšie Ela Behúnová a Katka Jakubová na 5. až 8. mieste, chlapcom sa nedarilo a žiadny z nich nepostúpil zo základných skupín do vyraďovacích bojov. Veľký úspech medzi najmladšími hráčmi okrem medailí zožali aj kartičky najlepších svetových hráčov stolného tenisu, ktoré im organizátori pripravili ako motiváciu do ďalšieho výkonnostného rastu.

Výsledky

Dvojhra chlapcov.pdf
Dvojhra dievčat.pdf
Štvorhra chlapcov.pdf
Štvorhra dievčat.pdf
MIX.pdf

Fotogaléria

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *