Na regionálnom kempe východu trénerom aj osemfinalista majstrovstiev sveta

Regionálne kempy východu pokračovali ďalším kolom

V piatok 29.decembra sa regionálny výber východného Slovenska mladších žiakov zišiel už na svojom druhom kempe, tentokrát vo Valalikách. Dvanásť prítomných hráčov doplnila aj slovenská reprezentantka najmladších žiačok N. Némethová /SR 3/. Hlavný tréner kempu J. Kacvinský pripravil tréningový plán, ktorý mu pomáhalo zabezpečovať viacero sparingpartnerov vrátane reprezentantky SR U21 Emy Labošovej. Kvalitu tréningového procesu zabezpečovali aj A. Kľučárová, M. Sisák, T. Horňák, A. Laboš či dlhoročný tréner R. Takáč. Klubové farby ŠKST Humenné na kempe zastupovali mladšie žiačky E. Behúnová a S. Frandoferová.

Ľ. Pištej je pre mladých hráčov veľkým vzorom

V čase poobedňajšej taktickej prípravy všetkých prítomných prekvapila neohlásená návšteva dlhodobo najúspešnejšieho slovenského hráča Ľ. Pišteja. Po úvodnom prekvapení sa mladé nádeje Ľubovi predstavili a v improvizovanej diskusii im následne zodpovedal viacero zaujímavých otázok. Slovenský reprezentant im nezabudol zdôrazniť viacero dôležitých aspektov tréningového procesu, na ktoré by nemali v tomto veku zabúdať. Nechýbali preto krátke pripomienky týkajúce dôležitosti psychickej odolnosti hráča, významu zdokonaľovania správnej techniky či životosprávy. Deti sa mali taktiež možnosť zoznámiť s jeho pingpongovou raketou, je pritom známe, že Pištej dosahuje pozoruhodné výsledky na svetovej úrovni aj v tejto kategórii.

„Vo Valalikách som vôbec po prvý krát, viacerých hráčov z tohto klubu však poznám, keďže dlhodobo dosahujú dobré výsledky a sú aj členmi reprezentačných družstiev. Pozitívne som však prekvapený množstvom kvalitných sparingpartnerov, čo na podujatiach tohto typu nebýva vždy zvykom.“ Vyjadril sa osem finalista z posledných majstrovstiev sveta jednotlivcov.

V trénovanosti máme na Slovensku v porovnaní so svetovou špičkou ešte čo doháňať

Viaceré otázky smerovali práve aj k jeho osemfinálovému zápasu na majstrovstvách sveta a vysvetleniu rozdielom v hre európskych a ázijských hráčov. Pri zistení, že napr. zázračný talent svetového stolného tenisu Harimoto Tomokadzu trénuje „len“ 5 až 6 hodí denne, budúce talenty uznanlivo prikývli, že ešte majú čo doháňať.

Ľ. Pištej na tento kemp prišiel na pozvanie predsedu komisie mládeže VsSTZ D. Finka. „Som nesmierne rád, že si Ľubo počas svojho celoročne extrémne nabitého programu našiel čas a odtrénoval s deťmi jednu kompletnú tréningovú jednotku. Osobne si zahral s každým. Je pre nich hráčskym vzorom, kto vie kedy a či vôbec budú mať ešte možnosť zahrať si s ním. Svojou prítomnosťou tak len potvrdil, že má záujem na podpore mladých stolnotenisových talentov a prispieť tak k ďalšiemu rozvoju tohto športu na Slovensku“, dodáva Fink.

Projekt podpory mladých talentov si pochvaľujú nielen samotní hráči

Projekt regionálnych stolnotenisových kempov organizuje Východoslovenský stolnotenisový zväz s priamou finančnou podporu centrálneho zväzu. Jeho zmyslom a účelom je vytvoriť širší výber hráčov východoslovenského kraja, tak aby pod spoločným vedením kvalifikovaných trénerov zaznamenali postupne výkonnostný progres. Až doposiaľ takýto druh aktivít týmto deťom chýbal. Ukazuje sa, že hráči počas dni strávených na kempoch skutočne na sebe pracujú a pozitívne to vnímajú aj ich kluboví tréneri.

Fotogaléria podujatia

Videoukážky

Pištej – J. Németh /STO Valaliky/

Pištej – T.M. Sekera /Športklub MSS Prešov/

Labošová – E. Behúnová /ŠKST Humenné/

Pištej – S. Frandoferová /ŠKST Humenné/

Labošová – S. Čulková /STO Valaliky/

 

 


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *