Mladí Rómovia z Podskalky ukázali, že talent na šport im rozhodne nechýba

Ako jeden tím

Keďže jednou z cieľových skupín v rámci prípravy na svetový deň stolného tenisu v Humennom bola aj rómska komunita, zástupcovia domáceho klubu sa už vo februári stretli s členmi OZ Róm Podskalky. Záujmom bolo prezentovať stolný tenis mladým školákom, ktorí sa bežne so stolným tenisom nestretávajú, resp. sa s ním nestretli ešte vôbec. V sobotu poobede 7.apríla tak telocvičňa na ZŠ Kudlovská patrila mladým Rómom z Podskalky. Všetkých prítomných títo mladí ľudia milo prekvapili, keďže hneď od začiatku pôsobili skutočne ako jeden perfektne organizovaný tím.

Keď nie je raketa, stačí aj mobilný telefón

Trénerka domáceho klubu im stručne vysvetlila základy stolného tenisu a pravidlá. Následne si túto hru vyskúšali už priamo za stolmi. Tréneri ukázali, že pingpong sa dá hrať skutočne s čímkoľvek. Keď chýbala raketa, postačil aj obyčajný mobil. U viacerých bol viditeľný cit pre loptu, prehodiť viackrát na druhú stranu len po krátkej inštruktáži sa niekedy nepodarí ani začiatočníkom, ktorí predsa len hrajú už o niečo dlhšie. Viacerých určite prekvapila aj prítomnosť redaktorky rádia Regina, redaktorka vyspovedala postupne viaceré deti.

Dvere do humenskej školskej ligy sú im otvorené

Na Podskalke sa však nachádza aj základná škola, určite by sme preto do budúcna privítali, ak by tento šport chytil za srdce aj niektoré deti z tejto skupiny, poprípade ich rovesníkov a zúčastnili sa aj oni humenskej školskej stolnotenisovej ligy.

-daf-
foto: archív klubu, archív autora


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *