Memoriál Františka Karandyšovského sa odohrá opäť v piatich kategóriách

Priebežné výsledky
https://trn.sstz.sk/turnaj/sp-muzov-memorial-f-karandysovskeho/registration

Registrácia účastníkov: organizačné pokyny

Prosíme všetkých účastníkov o rešpektovanie nasledujúcich organizačných pokynov.
Vstup do haly bude umožnený od 7.30 hod. hlavným vchodom, pričom každý účastník prejde nasledujúcimi stanovišťami:
1. stanovište: dezinfekcia rúk pri vstupe do haly
2. stanovište: registrácia štartujúcich, platba štartovného, prevzatie náramku /divák, organizátor a rozhodca/
3. stanovište: prevzatie minerálky, odznakov, pero na vypísanie kontaktných údajov /každý účastník si vyberie sám/
4. stanovište: vypísanie údajov vrátane kontaktných emailov a telefónneho čísla

5. stanovište: prihlásenie štvorhier a mixov
Súčasne oznamujeme, že prihlasovanie štvorhier a mixov môžu účastníci uskutočniť najneskôr do 10.00 hod. Za týmto účelom bude v blízkosti vchodu do hracieho priestoru umiestnený stolík s hárkami, do ktorých účastníci sami napíšu jednotlivé dvojice. Prihlásiť dvojice je možné už po registrácii. Pre podujatie nebude vypracovaný časový plán, všetky zápasy sa budú púšťať priebežne, a to aj vo viacerých kategóriách tak, aby boli maximálne vyťažené všetky stoly a urýchlil sa priebeh podujatia.

Ohľadom vstupu osôb mladších ako 12 rokov platí vyhláška č. 241 Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí uverejnená dňa 12. augusta 2021. V zmysle § 1 ods. 1 písm. d/ tejto vyhlášky sa za plne očkovanú osobu na účely tejto vyhlášky považuje osoba do 12 rokov veku. Uvedené znamená, že všetky osoby nad 12 rokov sa za účelom vstupu, keďže pre podujatie platí režim OTP, musia preukázať buď dokladom o prekonaní choroby, negatívnym testom alebo potvrdením o očkovaní.

12.45: začíname vyraďovaciu fázu
V skupinách mužov a žien sme už odohrali všetkých 123 zápasov. Aktuálne sa začala vyraďovacia fáza zápasmi zmiešanej štvorhry mužov a žien. Rozhovory pre Humenskú televíziu už poskytli ašpiranti na víťazstvo v kategórii dvojhra mužov ako aj žien, rovnako tiež aj stolnotenisová osobnosť Zemplína Štefan Popély.

Fotogaléria podujatia

Pod záštitou Primátora mesta Humenné

Organizátorov v turnaja teší, že záštitu nad 8. ročníkom turnaja prijal Primátor mesta Humenné, PhDr. Ing. Miloš Meričko, rovnako ako nad Slovenským pohárom mládeže dorastu, ktorý sa uskutoční dňa 12. septembra v nedeľu.

Vecné ceny pripravené na odovzdanie víťazom

Zvýšili sme počet stolov na osemnásť

Vzhľadom na priebežný počet prihlásených hráčov, organizačný výbor turnaja dňa 9. septembra operatívne rozhodol o navýšení počtu hracích kurtov. Po potrebných úpravách hracej plochy mestskej športovej haly bude pre účastníkov pripravených až osemnásť stolov, a to bez obmedzenia minimálneho hracieho priestoru 10 x 5 na jeden stôl. Aj týmto spôsobom tak máme záujem vyjsť v ústrety hráčom, ktorý sú z väčších vzdialeností, aby sa všetky súťažné disciplíny odohrali pokiaľ možno v čo najkratšom možnom čase.

Ťahákmi podujatia Ľubomír Pištej a Szandra Pergel

Necelý týždeň do otvorenia Memoriálu Františka Karandyšovského, ktorý je za posledné roky čo do počtu štartujúcich ako aj kvalitatívneho obsadenia aktuálne najväčším stolnotenisovým turnajom na východnom Slovensku ohlásilo účasť už viacero zvučných mien. Medzi najväčšie hviezdy, ktoré zatiaľ potvrdili účasť patrí Ľ. Pištej a S. Pergel z Maďarska. Na turnaj sa už prihlásila aj aktuálna majsterka Slovenska dvojhry žien E. Labošová /víťazka memoriálu z roku 2017/, kedy sa na turnaji premiérovo odohrala kategória dvojhry žien.

V svetovom rebríčku ITTF im patrí siedme miesto

Maďarská reprezentantka dosahuje vynikajúce výsledky na svetovej sérii WTT Contender  najmä vo štvorhre, v aktuálnom svetovom rebríčku ITTF štvorhier jej patrí skvelé 7. miesto spoločne s Dorou Madarasz. Pred nimi sa pritom nachádza 6 ázijských párov, čo ju aktuálne radí v štvorhre na prvé miesto v Európe. V singlovom rebríčku ETTU patrí do prvej tridsiatky. Rovnako siedme miesto, ale tentokrát v mixe patrí Ľ. Pištejovi spolu s B. Balážovou.

Do Humenného sa vracia po viac ako dvadsiatich piatich rokoch

Účastník nedávnej olympiády v japonskom Tokyu a aktuálne už deväťnásobný slovenský víťaz dvojhry mužov odohrá v Humennom súťažné zápasy po viac ako štvrť storočnici. Pokiaľ klubová kronika ŠKST neklame, naposledy v Humennom odohral súťažný zápas dňa 24. septembra 1994 na prvom celoslovenskom turnaji mladšieho žiactva, keď skončil ôsmy. Jeho dlhoročný reprezentačný kolega P. Šereda skončil na tomto turnaji štvrtý, zvíťazil A. Demir /ŠK Rača/ pred M. Porubským /Topoľčany/ a M. Medříkom /Plastika Nitra/.

Vrcholia pamätné dni mesta Humenné

Keďže tak Memoriál Františka Karandyšovského ako aj Slovenský pohár mládeže dorastu sa konajú v čase pamätných dní mesta Humenné, jednotliví účastníci ako aj návštevníci sa môžu tešiť aj na viaceré podujatia, ktoré pripravilo mesto Humenné. Pozrieť si ich môžete tu https://visithumenne.sk/sk/sample-page/

Kvalitná posila pre dorastenecké a ženské súťaže

Pred úvodom sezóny je v nadchádzajúcej sezóne pre prvoligové družstvo žien a extraligu dorasteniek nepochybne dobrou správou príchod novej posily. Po dohode klubov ŠKST Humenné a STO Slovenská Vec tak na hosťovanie prichádza Anastázia Zgeburová, ktorá sa v Humenskom drese predstaví v súťaži žien už nadchádzajúci víkend. Vynikajúcu formu pred úvodom sezóny predviedla na medzinárodnom satelite v Senci, keď ju v ceste do finále dorasteniek nedokázali poraziť ani najlepšie slovenské dorastenecké reprezentantky. Dokázala poraziť nie len slovenskú jednotku a trojku, ale aj ďalšie kvalitné zahraničné hráčky.

Vecné ceny


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *