Medzinárodný Prague OPEN po prvýkrát aj s účasťou humenských mladých hráčov

Stolnotenisový oddiel Slavoj Praha usporiadal v dňoch 25. až 27. mája už 14. ročník turnaja Veľkej ceny Prahy. Turnaj sa uskutočnil v dvoch halách na 48 stoloch. Nás teší, že vôbec po prvýkrát sa na tomto turnaji predstavila aj výprava ŠKST Humenné. Kým P. Černiga a M. Gibas reprezentovali výlučne klubové farby, N. Dadejová okrem toho reprezentovala aj družstvo regionálneho výberu východného Slovenska /VsSTZ/ najmladších žiačok. Kompletná výprava východného Slovenska však bola ďaleko väčšia, keď družstvá regionálneho výberu cestovali spolu s ďalšími hráčmi z Valalík, Humenného, Košíc, Michaloviec a Trebišova, spolu 41 ľudí.

V súťaži družstiev bola tréma počas hry ešte citeľná

Družstvo regionálneho výberu VsSTZ najmladších žiačok v zložení N. Dadejová /ŠKST Humenné/ a S. Boháčová /VSTK Vranov n/T/ sa k stolom dostali v prvý súťažný deň ako prvé. Nelka so Sabínkou boli prvý krát na takomto turnaji, takže o tréme je zbytočné písať. Po dvoch prehrách v skupine ich ešte poobede čakal jeden zápas. Tu už dievčatá boli odvážnejšie a predviedli aj zopár dobrých výmien. Ich zápas rozhodla az štvorhra, ktorú vyhrali v rozhodujúcom sete 13-11. Po tomto víťazstve skončili v skupine tretie a v družstvách sa predstavili v úteche C s družstvom Slavoj Praha /E. Havlíčková, E. Slavíčková/, ktoré dokázali poraziť 2:0. Následne však podľahli prvému družstvu STK Pezinok.

V súťaži jednotlivcov sme sa zatiaľ nepresadili

V dvojhre najmladších žiačok podľahla Dadejová českej hráčke V. Jarmillo /TJ Sokol Plzeň V/ ako aj maďarke E. Müller /Ambrus AA/. Následne v súťaži útechy nestačila ani na ďalšiu českú hráčku K. Havrlantovú /SK Vřesina LT/. Keďže Nelka bola na takomto veľkom medzinárodnom turnaji vôbec po prvý krát, skúsenosti, ktoré získala sú určite na nezaplatenie. V tejto kategórii sa však predstaví ešte aj budúcu sezónu. V prvom kole súťaže útechy vypadol rovnako tak aj najmladší žiak P. Černiga, keď nestačil na českého hráča V. Maděru /SK DDM Kotlářka Praha/ ako aj M. Gibas, ktorý v úteche mladších žiakov podľahol čechovi T. Reinovi /TJ Slavoj Praha/. Nezanedbateľným benefitom našich hráčov bola určite aj skutočnosť, že jedným z trénerov regionálneho výberu východného Slovenska bola aj trénerka humenskej mládeže J. Mihaľovová, ktorá tak mala možnosť kaučovať aj vlastných klubových hráčov.

Fotogaléria podujatia

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *