Lebloch suverénnym lídrom 6. ligy

Humenské céčko skočilo druhé

V nedeľu 2. apríla skončili boje v 6. lige oblastnej stolnotenisovej súťaže mužov /Humenné, Snina, Medzilaborce/ odohraním posledného 22. kola. ŠKST Humenné C cestovalo za svojím súperom do susedného Hažína n/C, ktorý bol pred posledným kolom priebežným lídrom súťaže. Napriek tomu humenčania zvíťazili suverénnym výkonom 3:15 /Lebloch 4,5, Židzik 4,5. Pavlotty 4, Gerboc 2/, čím len potvrdili svoju kvalitu, keďže v odvetnej časti súťaže nestratili ani jeden jediný bod. Po skončení súťaže C družstvu patrí celkovo druhá priečka a týmto víťazstvom zároveň odsunuli priebežného lídra na štvrtú pozíciu.

Suverénny líder úspešnosti jednotlivcov

Zároveň nás teší skutočnosť, že prví dvaja hráči úspešnosti 6. ligy sú z humenského ŠKST. Jednotlivcom tejto súťaže suverénne kraľuje Igor Lebloch, ktorý počas celej sezóny nenašiel ani jedného premožiteľa a tak jeho 100%-ná úspešnosť vyhraných zápasov hovorí za všetko /48-0/. V tesnom závese hneď za ním skončil na druhom mieste s 95%-nou úspešnosťou Viktor Židzik /38-2/. Aj tieto výsledky naznačili, že týmto hráčom je oblastná súťaž „pritesná“ a svojou kvalitou by im bola vhodnejšia krajská súťaž, o čom sa pre budúcu sezónu aj perspektívne uvažuje.