I. kolo 6. ročníka Humenskej školskej ligy

V piatok 31. marca odštartoval v telocvični na ZŠ Kudlovská už šiesty ročník Humenskej školskej stolnotenisovej ligy žiakov základných škôl. Rozhodcom sa prezentovalo spolu 78 chlapcov a 34 počet dievčat zo šiestich humenských základných škôl.

Takáto účasť nás všetkých veľmi príjemne prekvapila a dúfame, že v ďalších kolách sa bude ešte zvyšovať, keďže sme oslovili aj školy z blízkeho okolia ako Udavské, Modrá n/Cirochou a ďalšie, ktoré boli pravidelnými účastníkmi. Veríme, že sa už v ďalšom kole zapoja do jednotlivých súťaží v Humenskej školskej lige.

Zároveň by sme chceli poďakovať vedeniu ZŠ Kudlovská za neustálu podporu pri organizovaní už 6. ročníka Humenskej školskej ligy.

Priebežnými lídrami ZŠ Jana Švermu a ZŠ Kudlovská

Po vyhodnotení a spočítaní bodov jednotlivých hráčov sa po prvom kole na čelo tabuľky družstiev dostali chlapci zo ZŠ Jana Švermu, druhí sú chlapci zo ZŠ Kudlovská a tretí zo ZŠ Dargovských hrdinov. Medzi dievčatami zatiaľ dominuje ZŠ Kudlovská pred ZŠ Dargovských hrdinov a ZŠ Jana Švermu.

Podpora stolného tenisu na školách

Tak ako každý rok, tak aj tento ročník prebieha s podporou mesta Humenné a v zmysle predpisov Slovenského stolnotenisového zväzu /SSTZ/ je oficiálnou stolnotenisovou súťažou. SSTZ si aktuálne v oblasti rozvoja stolného tenisu a školského športu stanovil viacero ambicióznych priorít, pričom jednou z nich je aj podpora školského športu formou projektu Stolný tenis do škôl. Ten zahŕňa viacero podoblastí od stolnotenisovej šou slovenských reprezentantov na školách cez podporu krúžkov stolného tenisu až po vznik dlhodobých stolnotenisových súťaží akou je aj Humenská školská stolnotenisová liga.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *