Staršie žiačky si z druhej VSPM-ky priviezli medaile dvojitého lesku

Spokojnosť nielen s výsledkami ale aj samotnou hrou a prístupom hráčok

Výbornými výsledkami sa prezentovali mladé humenské stolnotenisové nádeje S. Frandoferová a N. Dadejová. Druhá menovaná základ svojho úspechu položila už hneď v základne skupine, keď dokázala poraziť členku reprezentačného tímu minikadetiek a aktuálnu jednotku SR v kategórii najmladších žiačok Lilianu A. Guassardo. Neskôr sa už v K.O. obidve naše dievčatá po štvrťfinálových výhrach stretli vo vzájomnom súboji v boji o finále, do ktorého postúpila S. Frandoferová.

Vo finále nám chýbal aj kúsok šťastia

Vo finále sa S. Frandoferová stretla s bývalou finalistkou majstrovstiev SR najmladších žiačok N. Némethovou /STO Valaliky/. Prvý set dokázala naša hráčka zvíťaziť, ďalšie dve dopadli v prospech jej súperky. Vo štvrtom sete si humenčanka za stavu 3:6 na pokyn z lavičky vzala time-out, po skončení ktorého sa šnúrou štyroch bodov v rade ujala vedenia 7:6. Koncovka setu bola mimoriadne dramatická, dievčatá sa predbiehali v nevyužitých setballoch. Nakoniec šťastena priala viac Valaličanke, vyhrala ho pomerom 14:12 a stala sa zaslúžene víťazkou 2. VSPM starších žiačok.

Viaceré výmeny boli divácky mimoriadne atraktívne

Treba však podotknúť, že dievčatá sa neprezentovali len bojovnosťou. Viaceré finálové výmeny boli nielen divácky atraktívne, ale spĺňali aj prísnejšie kritéria výkonnostného stolného tenisu. V boji o tretie miesto porazila N. Dadejová krompašanku A. Geročovú 3:1 na sety. Celkovo sa na turnaji zúčastnilo dvanásť zástupcov ŠKST Humenné. Obe naše medailistky musíme rozhodne pochváliť za bojovnosť a najmä prístup k samotnej hre, keď sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu. Niekedy je totiž samotný prístup k súperovi a zápasu dôležitejší ako samotný výsledok.