Družstvo mladších žiačok ŠKST Humenné na východe priebežne bronzové

S najpočetnejšou výpravou

V sobotu 14. októbra sa vo Vranove n/T uskutočnilo prvé kolo Východoslovenského pohára mladších žiakov a žiačok /2005 a mladší/ v stolnom tenise. Viac ako 60 detí /36 chlapcov a 26 dievčat/ začalo boje o prvé body do krajskej bodovacej súťaže jednotlivcov ako aj družstiev. Najpočetnejšou výpravou spomedzi všetkých klubov Prešovského a Košického kraja sa prezentoval ŠKST Humenné /6 chlapcov, 4 dievčatá/.

Realizované opatrenia Komisie mládeže VsSTZ prinášajú prvé výsledky

V predchádzajúcich rokoch nebolo zvykom, aby sa na týchto turnajoch v danej vekovej kategórii zúčastňoval takýto počet detí. Práve z tohto dôvodu Komisia mládeže VsSTZ pred úvodom sezóny koncepčným dokumentom prijala viaceré zmeny pre sezónu 2017/2018 s cieľom zvýšiť počty mladých stolných tenistov na krajských bodovacích turnajoch. Zdá sa tak, že následne realizované opatrenia premietnuté v Súťažnom poriadku mládeže VsSTZ už začínajú prinášať želaný efekt.

Zabojovali najmä dievčatá

„A“ družstvo mladších žiačok v zložení S. Frandoferová, E. Behúnová a N. Dadejová počas celého turnaja podávali stabilné výkony. Za pochvalu stoja najmä bojovné výkony S. Frandoferovej /konečné 7. miesto medzi jednotlivcami/, ktorá dokázala herne potrápiť a vyhrať sety s aj oveľa skúsenejšími hráčkami S. Ivančákovou /STO Valaliky, 2. miesto/ a S. Čulkovou /STO Valaliky, 5. miesto/. Opäť príjemne prekvapila ešte len najmladšia žiačka N. Dadejová /2008/, ktorá to v kole útechy nepostupujúcich dvojíc z hlavných skupín sériou troch víťazstiev dotiahla až do finále. Tam už prehrala s o tri roky staršou hráčkou 2:3, trošku však mrzia dva nepremenené mečboly za stavu 2:0 v prospech našej hráčky.

Ako jediný klub na východe sme mali klasifikované aj B družstvá

Početnosť našej výpravy nám umožnila klasifikovať v súťaži družstiev v kategórii chlapcov ako aj dievčat po dve družstvá. „A“ družstvo mladších žiakov /M. Gibas – absentoval pre zranenie, A. Marcinčák, R. Pančišin, P. Černiga, M. Šalata/ je tak priebežne šieste, hneď pred „B“ družstvom /D. Drozd, L. Sokolovič/. Prvé družstvo mladších žiačok je priebežne tretie, rezerve dievčat /J. Grecová, E. Marcinčáková/ patrí aktuálne siedma priečka.

-daf-

Výsledky

Priebežné-poradie-VSPM-mladší-žíaci-jednotlivci.pdf
Priebežné-poradie-VSPM-mladšie-žíačky-jednotlivci.pdf
Priebežné-poradie-VSPM-mladší-žíaci-družstvá.pdf
Priebežné-poradie-VSPM-mladšie-žíačky-družstvá.pdf

Fotogaléria

 


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *