Dadejová vo finále VSPM, Černiga skončil po dobrom výkone piaty

Počet účastníkov stúpa aj v najmladšej kategórii

V sobotu 24. novembra pokračovala séria turnajov východoslovenského pohára mládeže najmladších žiakov /2008 a mladší/ ďalším kolom. Celkom 33 chlapcov a 19 dievčat sa stretli vo Vranove n/T, aby zabojovali o ďalšiu porciu bodov do VSPM.

Opäť s najpočetnejšou výpravou na východe

Turnaja sa zúčastnila aj osem členná výprava mladých humenských nádejí v zložení P. Černiga, L. Sokolovič, A. Stoják, A. Kmec, N. Dadejová, J. Grecová, S. Ďurašková a E. Marcinčáková. Benjamínkom výpravy bol A. Stoják /2011/, ktorý zabojoval, a aj keď to zatiaľ na víťazstvá nestačilo, na turnaji vyhral svoje prvé sety. Vôľa po víťazstve a zápal pre hru by však mohli byť príkladom aj pre omnoho staršie deti.

Napredujú viaceré hráčky

Príjemným prekvapením boli najmä výkony našich najmladších žiačok. V to, že N. Dadejová sa pokúsi zabojovať a najvyššie priečky sme tajne dúfali, no zahanbiť sa nenechali ani ďalšie hráčky. Veľmi príjemným prekvapením boli najmä výkony našej najmladšej hráčky E. Marcinčákovej /2010/, ktorá už v základnej skupine dokázala vyhrať dva zápasy a nebyť losu päťčlennej skupiny s nevýhodnejším nasadením mohla pokukovať aj po postupe zo základnej skupiny. Taktiež viacero víťazných zápasov S. Ďuraškovej ako aj J. Grecovej ukázalo, že o budúcnosť ženskej zložky v Humennom zatiaľ obavu mať nemusíme.

Dievčatá ZŠ Kudlovská víťazom okresného kola

To koniec koncom potvrdili aj dievčatá ZŠ Kudlovská Humenné /domovský stánok ŠKST/, keď v piatok 23. novembra suverénne zvíťazili v okresnom kole základných škôl a v zložení N. Dadejová, J. Grecová, E. Behúnová, K. Jakubová postúpili na krajské kolo. Prvé dve menované sú pritom aktívne členky ŠKST Humenné, ďalšie menované sú našimi odchovankyňami.

Černiga dokázal stabilizovať svoj výkon

Spomedzi chlapcov podal najlepší výkon P. Černiga. Po suverénnom víťazstve v základnej skupine postúpil až do štvrťfinále. V priamom boji o pódiové umiestnenia síce tesne prehral s R. Olejníkom /STO Valaliky/ 2:3, no z tejto prehry sa dokázal rýchlo otriasť. V ďalších dvoch zápasoch o celkové umiestnenie dokázal uspieť v obidvoch zápasoch a skončil piaty.


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *