Cena primátorky za rozvoj športu a reprezentáciu mesta Humenné

Slávnostné odovzdanie v priestoroch historického zámku

V priestoroch historického zámku v Humennom slávnostne odovzdala primátorka mesta Humenné Jana Vaľová dňa 14. júla 2017 ceny športovcom /jednotlivcom aj kolektívom/ za ich prínos v oblasti športu za rok 2016. V kategórii športovec roka udelilo Mestské zastupiteľstvo cenu Natálii Chalčákovej /taekwondo/. V kategórii športový kolektív si cenu prevzala Súkromná základná umelecká škola Via arto.

Cena primátorky za rozvoj športu a reprezentáciu mesta

V kategórii Cena primátorky za rozvoj športu a reprezentáciu mesta boli odovzdané ceny trom klubom, a to Mládežníckemu hokejovému klubu Humenné, Futsalovému tímu Angels Humenné a Športovému klubu stolného tenisu Humenné. Z rúk primátorky mesta Humenné za ŠKST Humenné cenu prevzala hlavná trénerka mládeže Janka Mihaľovová, prítomní boli aj ďalší zástupcovia klubu.

Na území mesta pôsobí nepretržite takmer päťdesiat rokov

ŠKST Humenné pôsobí na území mesta už od roku 1970 /predtým ako TJ Chemkostav Humenné a Športklub Humenné/. Najmä v 80-tych a 90-tych rokoch patril k slovenskej špičke. Po viacročnej stagnácii sa klub opäť úspešne zameral na budovanie novej mládežníckej členskej základne. Vo svojej histórii vychoval viac ako 200 úspešných stolných tenistov, jeho hráči v minulosti získavali medaily nie len z majstrovstiev Slovenska ale aj Československa.

Nadviazať na zlatú éru humenského stolného tenisu

V súčasnosti klub opätovne organizuje významné celoslovenské podujatia, jeho zástupcovia získali zastúpenia v krajských ako celoslovenských výkonných orgánoch stolnotenisového hnutia, klub sa posilňuje organizačne, neustále rozširuje členskú základňu, tréneri a rozhodcovia si systematicky zvyšujú a doplňujú vzdelanie. Cieľom je tak bez pochýb nadviazať na úspechy zlatej éry humenského stolného tenisu spred viac ako dvadsiatich rokov.

-daf-

Fotogaléria

foto: MsÚ, daf


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *