Begala na majstrovstvách Európy v Budapešti tesne pred bránami šestnásť-finále

Maďarská metropola privítala viac ako štyritisíc štartujúcich

Prvý júlový týždeň patril na starom kontinente veteránom. V dňoch 30. júna až 6.júla sa v Budapešti uskutočnili majstrovstvá Európy veteránov. Zastúpenie na ňom mali aj farby humenského stolného tenisu v podobe M. Begalu. Podľa reglementu ETTU a ITTF môžu v tejto kategórií hrávať už štyridsiatnici, horná kategória nie je stanovená. M. Begala sa predstavil v kategórii päťdesiatnikov a a j napriek tomu, že v nej štartovalo viac ako tisíc hráčov, svojimi výkonmi sa dokázal presadiť.

Šesť vyhratých zápasov dvojhry v rade

Svoju základnú skupinu č. 182 dokázal vyhrať bez jedinej prehry, keď mu postupne nestačili Francúz M. Baerenzug /2:3/, Poliak T. Makowski /1:3/ a nemec G. Kasprick /1:3/. V týchto vynikajúcich výkonoch pokračoval aj naďalej vo vyraďovacej fáze, keď sa do K.O. Systému dostalo najlepších 512 hráčov. V prvom kole mu podľahol Nemec K. Faust /0:3/, v druhom /256/ Maďar T. Hanák /1:3/ a v boji o postup medzi najlepších 64 hráčov aj Dán J. M. Sorensen /2:3/. Zastaviť ho dokázal až Slovinec Z. Britka, ktorému v boji o účasť v šestnásť-finále podľahol 0:3.

Slovinec Britka dokonale preveril kondíciu viacerých hráčov

Už pred týmto zápasom bolo zrejmé, že Marián to nebude mať vôbec ľahké. Obranársky herný štýl Slovinca a absencia záverečného tvrdého úderu nášho hráča predurčovali mimoriadne ťažký fyzický zápas. Aj napriek tomu, že Begala dbá aj na dobrú fyzickú prípravu a s tým spojenú životosprávu, v tomto zápase ho už sily opustili. Našťastie viaceré lekárske vyšetrenia počas medical timu dopadli dobre a dohral. Aj napriek tomu je však účasť medzi najlepšími 64 hráčmi Európy v danej kategórii nesporným úspechom. Navyše vo svojej kategórii skončil ako druhý najlepší zo slovenských hráčov. Gratulujeme.

Zopakovať tento výkon aj rok by bolo famózne

Najbližšie sa bude mať možnosť M. Begala predstaviť na obdobnom podujatí vo Francúzku, keďže v roku 2020 sa Bordeaux uskutočnia veteránske majstrovstvá sveta. Keďže však ITTF povoľuje na takýchto majstrovstvách aj štart profesionálom, presadiť sa v dnešnej svetovej konkurencii je stále ťažšie. A práve preto možne bude priestor napr. aj porovnanie preslávených vín z tejto oblasti a tých tokajských, keďže nie je tajomstvom, že rodina Begalová vlastní jednu z vychýrených tufových pivníc v Malej Tŕni na Tokaji.

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *