Z oblastných majstrovstiev mužov a žien

foto: J. Mihaľovová, trojnásobná medailistka /2x zlato, 1x striebro/ z oblastných majstrovstiev v stolnom tenise spolu so svojimi mladými zverenkyňami E. Behúnovou a S. Frandoferovou.

Mini výprava humenských hráčov si doviezla spolu 9 medailí

V sobotu 4. februára sa v telocvični ZŠ Belá n/C uskutočnili majstrovstvá oblasti /Humenné, Snina, Medzilaborce/ v stolnom tenise mužov a žien. Mini výprava humenských mužov a žien /3+1/ doplnená o najmladšiu humenskú stolnotenisovú mládež si z nich doviezla 9 medailí. A to sa majstrovstiev z rôznych dôvodov nezúčastnilo najmenej ďalších 8 humenských hráčov, ktorým by umiestnenie v osemfinále dvojhry, či semifinále štvorhry pri ich účasti a kvalite pravdepodobne neušlo.

Vyhral zaslúžene

V mužskej dvojhre dominoval M. Gajdoš. Vo finálovom dueli dokázal poraziť aj humenského D. Stojáka a potvrdil tak tak nasadenie turnajovej jednotky. Opäť sa ukázalo, že v súčasnosti má ideálny stolnotenisový vek, čo len potvrdil so svojím bratom aj vo finále štvorhry mužov, keď bolo evidentné, že najmä kondične boli na tom lepšie a porazili aj humenských vekom takmer už štyridsiatnikov.

Beľanské ligistky v dvojhre žien absolútne bez nároku na titul

J. Mihaľovová sa v ženskej dvojhre ani nespotila. Na tieto majstrovstvá išla najmä ako trénerka podporiť svoje najmladšie zverenkyne /E. Behúnová 10r., S. Frandoferová 11 r./, no priebeh turnaja ukázal, že v konkurencii stolných tenistiek Horného Zemplína je na oveľa vyššej kvalitatívnej úrovni. Počas dvojhry žien nestratila ani jeden jediný set, čo bolo miestami až zarážajúce, keďže jej hlavné konkurentky v boji o titul z domáceho klubu Belá n/Cirochou A. Krešilová a L. Gajdošová si súčasnej dobe nesú prvoligovú príslušnosť.

Rozhodnutie venovať sa mládeži bol správny krok

Aj to len opätovne potvrdzuje dobré rozhodnutie nášho klubu venovať sa prioritne najmladšej mládeži a vychovať si tak nasledovníkov či nasledovníčky obdobného formátu. Vyššie dve menované mladé hráčky Humenného spolu s N. Dadejovou /8 r./ a J. Grecovou 10 r./ budú mať tak v budúcnosti čo robiť aby sa niekedy herne svojej súčasnej trénerke aspoň vyrovnali.

Výsledky humenských hráčov

Dvojhra muži: 2. miesto: D. Stoják
Štvorhra muži: 2. miesto: D. Stoják/D. Fink, 3. miesto: V. Židzik/T. Kolesár – STO Dlhé n/C
Dvojra ženy: 1. miesto J. Mihaľovová
Štvorhra ženy: 2. miesto J. Mihaľovová/S. Frandoferová
Zmiešaná štvorhra: 1. miesto: D. Fink/J. Mihaľovová

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *