Z majstrovstiev Slovenska družstiev mladšieho žiactva sme si doviezli cenné skúsenosti

Účasť vo finálovom turnaji po viac ako 20 rokoch

V utorok 8.mája 2018 sa v športovej hale v Čadci uskutočnili majstrovstvá Slovenska družstiev mladšieho žiactva. Právo účasti na tomto záverečnom finálovom turnaji si vybojovalo osem družstiev. Farby východoslovenského regiónu reprezentovali družstvá STO Valaliky a ŠKST Humenné, keď VSTK Vranov /druhý vo finálovom turnaji východu/ prenechal právo štartu tretiemu v poradí. Po dlhých rokoch sa tak na záverečnom finálovom turnaji predstavili aj humenčanky v zložení S. Frandoferová a N. Dadejová.

Na reprezentantky ešte ani zďaleka nemáme

Humenčanky sa v skupine B stretli so silnými družstvami z ŠKST Topoľčany, MSK Malacky a ŠKST Ružomberok. Proti niektorým hráčkam nastupovali naše dievčatá vôbec po prvýkrát a rozdiel v hre bol citeľný. Tu treba rozhodne oceniť aj prístup aktuálne slovenskej jednotky mladších žiačok E. Činčurovej /ŠKST Topoľčany/, ktorá v zápase s humenskou náhradníčkou N. Dadejovou odohrala mimoriadne fair-play stretnutie, keď bolo zjavné, že rozdiel v kvalite hry bol výrazne citeľný v prospech topoľčianskej hráčky. Naše dievčatá v skupine obsadili po troch prehrách štvrté miesto.

Boj o celkové siedme miesto sme takticky nezvládli

Našim súperom v boji o celkovú siedmu priečku tak bolo družstvo Záhorskej Bystrice, rovnako s troma prehrami v základnej skupine. Ranking hráčok súpera napovedal, že súboj bude vyrovnaný. Hneď v prvom stretnutí S. Frandoferová /ŠKST Humenné/ zdolala pomerne jednoznačne dvojku M. Reľovskú a keď N. Dadejová neuspela v súboji s H. Stankovičovou, bolo zrejmé, že jazýčkom na váhach bude štvorhra. Obe dvojice sa štyri sety striedali vo vedení. Rozhodol tak až piaty, ktorý sme takticky nezvládli. Humenčanky prehrávali 6:10, následne dotiahli na 9:10, no pokazený záverečný fh spin spôsobil priebežný stav 1:2. Nádej mohla ešte vykresať v súboji jednotiek S. Frandoferová, ktorá po hladkom víťazstve v štvrtom sete 11:2 posunula rozhodnutie na ten záverečný. Opäť sme však neuspeli takticky, keď strata 0:5 v záverečnom sete sa doťahuje mimoriadne ťažko. Napriek tomu to naša hráčka nevzdala a famózne dokázala priebežný stav 4:10 dotiahnuť do dramatickej koncovky 9:10. Ďalší pokazený fh spin v záverečnej výmene nás tak po prehre 1:3 /skóre 7:9/ odsunul na celkové 8. miesto.

Cenné skúsenosti na nezaplatenie

Je zrejmé, že v prípade účasti humenskej dvojky mladších žiačok E. Behúnovej, ktorá na tomto turnaji neštartovala by dievčatá súboj o 7. miesto pravdepodobne zvládli. Oveľa zohratejšia dvojica /Frandoferová, Behúnová/ v štvorhre by mala vysokú šancu na úspech a tomto prípade by ani súperova dvojka nemala byť nad naše sily. Dievčatá sa však s touto skutočnosťou popasovali a už len samotnou účasťou na tomto TOP záverečnom turnaji získali neoceniteľné skúsenosti. Veď otvorenie turnaja za zvuku slovenskej hymny nebýva každý deň. Navyše špičkový streaming na väčšinu z ôsmych stolov, kedy priaznivci mohli sledovať zápasy online určite potešil nie len rodičov samotných hráčov, keďže výkony mohli sledovať z pohodlia domova. Zagratulovať treba ešte ďalšiemu družstvu v východu, ktoré si po výhre nad MSK Malacky Čadce odnieslo bronzové medaily.

-daf-


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *